Szukaj Zadzwoń
 • Zadzwoń

  Rejestracja: terapia płatna i refundowana przez NFZ

  mgr Paweł Mazur
  tel. 75/717-47-22
  (poniedziałek, środa, piątek)
  kom. 607-431-202
  (poniedziałek – piątek w godz. 9-17)

  Dodatkowy kontakt w sprawie terapii płatnej:
  mgr Daniel Smogulecki
  tel. 731-104-969

Współuzależnienie leczenie

W rodzinie z problemem uzależnienia (alkoholizm, narkomania, seksoholizm, patologiczny hazard itp.) problem ma nie tylko osoba uzależniona. Najczęściej zaburzone jest znacząco funkcjonowanie wszystkich członków rodziny. Niezwykle trudno odnaleźć się w życiu obok osoby uzależnionej. Najczęstszym sposobem radzenia sobie jest próba zapanowania nad uzależnionym, służą do tego prośby, groźby, obietnice. Osoba współuzależniona wyostrza swoją czujność, przestaje umieć odpoczywać, przeżywa lęk, ma kłopoty ze snem, traci radość życia. Ma wrażenie, że problemy znikną tylko wtedy, gdy uzależniony partner rozstanie się z nałogiem. Od tego faktu uzależnia swoje szczęście. Ze względu na tak trudny związek osoba współuzależniona przekracza swoje granice: daje się poniżać, bić, wykorzystywać (w tym seksualnie), sama zazwyczaj zdobywa się na kłamstwa i kombinacje, by chronić partnera. Bywa, ze sama angażuje się w nałogowe zachowania, albo mając nadzieję na lepsze wówczas relacje, albo szukając ulgi w cierpieniu.

Współuzależnienie objawy

Jeśli czujesz, że

Prawdopodobnie cierpisz na syndrom współuzależnienia i potrzebujesz pomocy.

Nasi partnerzy

http://paulahall.co.uk/ Karkonoski Park NFZ SASH

Nasze projekty

Seksoholizm Męska droga

Ośrodek Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia "Radzimowice" w Szklarskiej Porębie prowadzony jest przez podmiot leczniczy - Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień "Radzimowice" Społka z o.o. z siedzibą 59-500 Złotoryja ul.Garbarska6/4 KRS 0000234605 NIP 694-15-64-181; REGON 390769238; Kapitał Spółki 50 000 zł;

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj od nas informacje o najnowszych, bezpłatnych artykułach, szkoleniach, spotkaniach absolwentów, które pomogą Ci zdrowieć.
My też nie lubimy checkboxów. Ale chcemy aby wszystko odbywało się zgodnie z prawem. Nie martw się ,nie będziemy Ci wysyłać spamu, ale tylko ważne informacje wspierające Twoje trzeźwienie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych osobowych: OTUiW "Radzimowice" Spółka z o.o., 59-500 Złotoryja ul.Garbarska 6/4; ("Administrator") w celach związanych z obsługą wysyłki newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne w celu otrzymania newslettera.

Wysyłaj mi swój biuletyn (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).