Szukaj Zadzwoń
  • Zadzwoń

    Rejestracja!
    Terapia płatna i refundowana przez NFZ

    tel. +48 75 7174722

    poniedziałek-sobota

Lekomania objawy

Lekomania to rodzaj narkomanii. Początki używania są bardzo różne: od leczenia lęku, przez leczenie bezsenności, depresji czy bólu aż do eksperymentów z lekami jako narkotykami. Jak widać początek może być medycznie uzasadniony i u wielu osób rzeczywiście tak wygląda start w uzależnienie.

Do głównych medycznych środków uzależniających należą benzodiazepiny i barbiturany oraz środki przeciwbólowe, szczególnie te, które zawierają opiaty lub opioidy. Wymienione tu leki silnie uzależniają fizycznie i psychicznie. Uzależnienie od leków jest chorobą postępującą, o ile nie zostanie zatrzymane.

Osoby uzależnione od leków zażywają ich coraz większe ilości, wielokrotnie większe niż na początku. Wraz z rozwojem uzależnienia może nastąpić samobójcze w skutkach użycie leków, nawet bez takiego zamiaru. Gdy medyczne stosowanie wymienionych tu leków nie będzie miało wyraźnych granic czasowych i dawek, problemy przez nie redukowane (lęk, niepokój, ból, bezsenność) nie ustąpią, ale będą się nasilały. Osoba uzależniona od leków będzie np. odczuwać lęk z powodu zespołu odstawiennego, niezależnie od tego jakie inne były wcześniej powody lęku.
Nierzadko lekoman nadużywa również alkoholu, odstawiając leki w okresach picia i zatrzymując picie w okresach brania leków. Łączenie tych środków zwiększa prawdopodobieństwo przedawkowania.

Leczenie

Wybrane sygnały świadczące o uzależnieniu:

Nasi partnerzy

http://paulahall.co.uk/ Karkonoski Park NFZ SASH

Ośrodek Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia "Radzimowice" w Szklarskiej Porębie prowadzony jest przez podmiot leczniczy - Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień "Radzimowice" Społka z o.o. z siedzibą ul. Dolna 4, 58-580 Szklarska Poręba, KRS 0000234605 NIP 694-15-64-181; REGON 390769238; Kapitał Spółki 50 000 zł;