Szukaj Zadzwoń
 • Zadzwoń

  Rejestracja: terapia płatna i refundowana przez NFZ

  mgr Paweł Mazur
  tel. 75/717-47-22
  (poniedziałek, środa, piątek)
  kom. 607-431-202
  (poniedziałek – piątek w godz. 9-17)

  Dodatkowy kontakt w sprawie terapii płatnej:
  mgr Daniel Smogulecki
  tel. 731-104-969

Ośrodek Uzależnień tworzy kompetentny zespół, który czerpie radość z pomagania, pamiętając o szacunku dla każdego potrzebującego.

Paweł Sikora

dr

Paweł Sikora

Od 7 lat pracuję w „Radzimowicach”. Jestem dr nauk humanistycznych w zakresie filozofii oraz certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień. Ukończyłem liczne szkolenia, m. in. w zakresie terapii par, terapii reparatywnej, treningu zastępowania agresji. Uzyskałem certyfikat psychoterapeuty Szkoły Psychoterapii przy Ośrodku Edukacji Psychologicznej we Wrocławiu. Ukończyłem szkolenie Pauli Hall “SEKSOHOLIZM. POMÓC. ZROZUMIEĆ”. Pracuję jako wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu oraz w Szkole Psychoterapii Uzależnień prowadzonej przez CEDR. Pracuję pod superwizją Barbary Rydlewskiej i Jacka Rydlewskiego. W Ośrodku pełnię funkcję kierownika do spraw szkoleń. Mąż, ojciec trzech synów, uprawiam wschodnie sztuki walki, pasjonuję się muzyką.

Kornelia Lewandowska

mgr

Kornelia Lewandowska

Z wykształcenia i zamiłowania jestem psychologiem. Ukończyłam Uniwersytet SWPS we Wrocławiu, a także Studium Psychoterapii uzależnień i współuzależnienia w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Jestem specjalistą psychoterapii uzależnień w trakcie procesu certyfikacji. Obecnie kształcę się w zakresie psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Poznaniu. Ukończyłam szkolenie z psychoterapii dzieci i młodzieży we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii, a także Akademię Profilaktyki i Terapii Uzależnień Behawioralnych. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach i konferencjach z zakresu terapii uzależnień oraz psychoterapii. Wciąż poszerzam swój warsztat pracy. Wierzę, że każdy człowiek ma wiele zasobów, by zmienić to, co niesatysfakcjonujące. Wychodzę z założenia, że każda osoba jest niepowtarzalną całością, a swój potencjał może urzeczywistnić na każdym etapie życia. W wolnym czasie uwielbiam górskie wędrówki, odpoczynek z dala od zgiełku miasta, jazdę na rowerze i dobrą książkę.

dr Maciej Wojtyła

lekarz psychiatra

dr Maciej Wojtyła

Psychiatria wciągnęła mnie ponad 20 lat temu. Jestem absolwentem AM we Wrocławiu.  Pracę zaczynałem w Wojewówdzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Złotoryi, przechodząc tam wszystkie szczeble rozwoju zawodowego od młodszego asystenta, po ordynatora oddziału ogólnopsychiatrycznego oraz oddziału leczenia zespołów abstynencyjnych. Uzyskałem II stopień specjalizacji z psychiatrii. W ośrodku leczenia uzależnień Radzimowice pracuję od początku jego działalności. Współtworzyłem ten ośrodek pod kierownictwem Piotra Barczaka. Prócz pracy w ośrodku prowadzę specjalistyczne gabinety psychiatryczne w Jeleniej Górze i Głogowie, zajmując się całym spektrum zaburzeń psychicznych. Zainteresowania pozazawodowe: podróże, fotografia, narty, muzyka rockowa, klasyczna motoryzacja.

Paweł Mazur

mgr

Paweł Mazur

Dyrektor Administracyjny. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej  w Zielonej Górze kierunek zarządzanie i marketing ( 2000r). Wraz z Piotrem  Barczakiem i Sławomirem Miakinikiem współtworzyłem to miejsce i pracuję w  nim od początku. W ośrodku pełnię obowiązki administratora. Jestem również  w zarządzie spółki prowadzącej ośrodek gdzie pełnię funkcję wiceprezesa.  Jestem szczęśliwie żonaty od ponad 20lat. Mam dwie wspaniałe  córki. Grywam w piłkę nożną ,jeżdżę rowerem ,lubię  pracować i wypoczywać w swoim ogrodzie.

Andrzej Słowikowski

mgr

Andrzej Słowikowski

Superwizor zespołu. Lekarz specjalista psychiatra, certyfikowany specjalista i superwizor psychoterapii uzależnień, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor aplikant Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Anita Barczak

Anita Barczak

Jestem certyfikowanym nauczycielem pracy z ciałem metodą Feldenkraisa. Ukończyłam czteroletnią Szkołę Metody Feldenkraisa Levico-Milano we Włoszech. Certyfikat zdobyłam w 2011 r. Uczyłam się od wybitnych i doświadczonych trenerów, m.in. Frank Wildman, Mara Fusero, Karl Winesburg, Steven Rosenholds, GarettNewell, Ruty Bar i Ned Dwell.
Ukończyłam szkolenia Pauli Hall “Seksoholizm.Zrozumieć.Pomóc”. Swoje zainteresowania kieruję w stronę psychosomatyki i pracy z ciałem wspierającej proces psychoterapeutyczny.

Milena Gwiżdż

mgr

Milena Gwiżdż

Pracuję w ośrodku od 2012 roku. Jestem w trakcie procesu certyfikacji na specjalistę terapii uzależnień w Polskim Towarzystwie Zapobiegania Narkomanii w Katowicach. W czerwcu 2014 ukończyłam Studium Terapii Uzależnień przy IPZ PTP w Warszawie. Brałam udział w szkoleniu “Uzależnienie od seksu. Zrozumieć. Pomóc” prowadzone przez Paule Hall. Ukończyłam również szkolenie psychoterapii uzależnień behawioralnych organizowane przez IPZ. Bardzo cenię swoją pracę, daje mi ona dużą satysfakcję i możliwość rozwoju. Jestem szczęśliwą żoną, od ponad roku mamą Antosia. Lubię swoje życie.

Wojciech Machnik

Wojciech Machnik

Jestem absolwentem Studium Pomocy Psychologicznej (2003) oraz Studium Terapii Uzależnień w Warszawie (2005).W 2006 roku odbyłem staż w Ośrodku Terapii Uzależnień w Czarnym Borze.Ukończyłem szkolenie Pauli Hall “Seksoholizm.Zrozumieć.Pomóc”. Od 9 lat prowadzę w okolicznych gminach Punkty Konsultacyjne dla osób uzależnionych. Realizowałem programy profilaktyczne w szkołach podstawowych i gimnazjach. W Ośrodku “Radzimowice” pracuję od 10 lat.

Anna Olszak

mgr

Anna Olszak

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Ukończyłam także Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim. W 2011 ukończyłam 4 letni kurs psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Jestem pomysłodawcą i organizatorem programu wsparcia dla absolwentów Ośrodka „Radzimowice” pt. Aktywne Trzeźwienie. Brałam udział konferencjach i warsztatach : „Praktyczne zastosowanie terapii reparatywnej” (dr. J. Nicolosi) oraz „Najnowsze osiągnięcia terapii zaburzeń w płciowości i relacjach u kobiet” (dr J. Hallman). Należę także do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracuję pod superwizją dr Romana Ciesielskiego Jestem żoną, mamą dwóch wyjątkowych córek. Moje pasje to psychoterapia, góry, podróże…

Daniel Smogulecki

mgr

Daniel Smogulecki

W „Radzimowicach” pracuje jako terapeuta oraz pełnie funkcje kierownika ds. rozwoju Ośrodka. Jestem Specjalistą Psychoterapii Uzależnień w procesie certyfikacji .Jestem mgr pedagogiki, specjalizacja Poradnictwo Rodzinne i Małżeńskie z Terapią. Uczestniczyłem w następujących szkoleniach i warsztatach: Zetknięcie z traumą: Terapia traumy metodą Somatic Experiencing i ustawienia rodzin (prowadzone przez Hedy Leitner-Diehl); Integratywna Systemowa Psychoterapia Zaburzeń Lękowych, EMDR Level 1. Ukończyłem szkolenie Pauli Hall “Seksoholizm.Zrozumieć.Pomóc”.W Ośrodku pracuję od pięciu lat. Pracuję również w punkcie konsultacyjnym oraz prowadzę Poradnię Uzależnień dla MOPS w Szklarskiej Porębie.

Wiesława Garbacz

mgr

Wiesława Garbacz

Od ponad 25 lat zajmuję się terapią osób uzależnionych. Jestem absolwentką pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego, Certyfikowanym Psychoterapeutą Uzależnień nr 434 (PARPA, Warszawa – 2006 r.). Uczestniczyłam w następujących treningach terapeutycznych: warsztaty pracy z grupą i terapii Gestalt, organizowanych przez Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, łącznie 200 godz.; „Systemowe ustawienia rodzin według metody Berta Hellingera” – Ośrodek Szkoleń Wrocławskiej Pracowni Psychoedukacji i Terapii „PLUS” PTP, oraz w licznych szkoleniach i warsztatach zawodowych: „Złość, agresja, przemoc”; „Psychologia kliniczna- psychopatologia – psychoterapia”; „Specyficzne problemy w pracy terapeutycznej z uzależnionymi od alkoholu kobietami; „Przemoc i zaniedbania w rodzinie oraz straty dziecka w okresie okołoporodowym”; „Rozpoznanie, leczenie i profilaktyka Zespołu Dziecka Maltretowanego”.
Ukończyłam szkolenia Pauli Hall “Seksoholizm.Zrozumieć.Pomóc”. W Ośrodku pracuję od jego powstania, czyli od 11 lat. Od 32 lat jestem w szczęśliwym związku małżeńskim, mam dwie dorosłe córki. Zainteresowana rozwojem duchowym miłośniczka muzyki i przyrody.

Natalia Smogulecka

mgr

Natalia Smogulecka

Jestem certyfikowanym Specjalistą Psychoterapii Uzależnień. Ukończyłam również w Anglii szkolenie PCSA (Professional Certificate in Sex Addiction) w zakresie terapii seksoholizmu akredytowane przez ATSAC, a także Integratywną Systemową Psychoterapię Zaburzeń Lękowych. Terapii uzależnienia od seksu uczyłam się od Thaddeusa Bircharda, Paulii Hall, Nicka Turnera. W 2013 roku organizowałam szkolenie Uzależnienie od seksu. Zrozumieć. Pomóc. (Paula Hall). Należę do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Uzależnień, a także do brytyjskiego Association for the Treatment of Sexual Addiction and Compulsivity.

Ewa Bączkowska

mgr

Ewa Bączkowska

W 2008 roku ukończyłam psychologie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu , oraz pedagogikę na Uniwersytecie Wrocławskim (2003r.). Odbyłam szkolenie z psychoterapii dzieci i młodzieży w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej, a także szkolenia z zakresu pomocy psychologicznej rodzinie oraz pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą. Ukończyłam szkolenia Pauli Hall “Seksoholizm.Zrozumieć.Pomóc”.Obecnie uczestniczę w Podyplomowym Studium Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii na Uniwersytecie im. A.Mickiewicza w Poznaniu.

Marek Jerzy Garbacz

mgr

Marek Jerzy Garbacz

Od ponad 25 lat zajmuję się terapią osób uzależnionych. Jestem absolwentem pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego, Certyfikowanym Psychoterapeutą Uzależnień nr 378 (PARPA, Warszawa – 2005). Uczestniczyłem w następujących treningach terapeutycznych: warsztaty pracy z grupą i terapii Gestalt, organizowanych przez Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, łącznie 300 godz.; „Systemowe ustawienia rodzin według metody Berta Hellingera” – Ośrodek Szkoleń Wrocławskiej Pracowni Psychoedukacji i Terapii „PLUS” PTP, oraz w licznych szkoleniach i warsztatach zawodowych: „Złość, agresja, przemoc”; „Psychologia kliniczna- psychopatologia – psychoterapia”; „Specyficzne problemy w pracy terapeutycznej z uzależnionymi od alkoholu kobietami”; „Przemoc i zaniedbania w rodzinie oraz straty dziecka w okresie okołoporodowym”; „Rozpoznanie, leczenie i profilaktyka Zespołu Dziecka Maltretowanego”.Ukończyłem szkolenia Pauli Hall “Seksoholizm.Zrozumieć.Pomóc”.W Ośrodku pracuję od jego powstania, czyli od 11 lat. Prywatnie od 32 lat jestem w szczęśliwym związku małżeńskim i mam dwie dorosłe córki. Jestem miłośnikiem ciszy, dobrej książki i kontaktu z przyrodą.

Ewelina Sikora

mgr

Ewelina Sikora

W Ośrodku “Radzimowice” pracuję od 2002 roku. Jestem mgr psychologii (SWPS) i pedagogiki resocjalizacyjnej (UWr). Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień, arteterapeutką. Ukończyłam liczne szkolenia, m. in. w zakresie terapii reparatywnej, terapii par, terapii seksoholizmu, terapii osób z syndromem DDA.Ukończyłam Szkołę Psychoterapii przy Ośrodku Edukacji Psychologicznej we Wrocławiu. Stworzyłam autorski program pracy z kobietami pt. „Kobiece Przestrzenie”, który jest realizowany w OTUiW „Radzimowice”. Pracuję pod superwizją Barbary Rydlewskiej. Żona, mama trzech synów, ciągle w ruchu, w tańcu, w biegu…

dr Agata Kreutzer

lekarz rodzinny

dr Agata Kreutzer

Jestem lekarzem rodzinnym z wieloletnim doświadczeniem. W Ośrodku dbam o stan zdrowia pacjentów

Agata Kapusta

pielęgniarka

Agata Kapusta

Od 29 lat jestem dyplomowaną pielęgniarką, posiadam tytuł zawodowy Specjalista Pielęgniarstwa Zachowawczego. Od 18 lat pracuję z chorymi na oddziale pulmonologicznym. Z ośrodkiem współpracuję od 2 lat, zajmuję się dolegliwościami doraźnymi i dbam o właściwą farmakoterapię. Prywatnie szczęśliwa żona, mama dwóch synów i teściowa

Nasi partnerzy

http://paulahall.co.uk/ Karkonoski Park NFZ ATSAC

Nasze projekty

Seksoholizm Męska droga

Ośrodek Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia "Radzimowice" w Szklarskiej Porębie prowadzony jest przez podmiot leczniczy - Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień "Radzimowice" Społka z o.o. z siedzibą 59-500 Złotoryja ul.Garbarska6/4 KRS 0000234605 NIP 694-15-64-181; REGON 390769238; Kapitał Spółki 50 000 zł;