Szukaj Zadzwoń
  • Zadzwoń

    Rejestracja!
    Terapia płatna i refundowana przez NFZ

    tel. +48 75 7174722

    poniedziałek-sobota

Ośrodek Terapii Uzależnień tworzy kompetentny zespół, który czerpie radość z pomagania, pamiętając o szacunku dla każdego potrzebującego.

 

Anita Barczak

Anita Barczak

Jestem certyfikowanym nauczycielem pracy z ciałem metodą Feldenkraisa. Ukończyłam czteroletnią Szkołę Metody Feldenkraisa Levico-Milano we Włoszech. Certyfikat zdobyłam w 2011 r. Uczyłam się od wybitnych i doświadczonych trenerów, m.in. Frank Wildman, Mara Fusero, Karl Winesburg, Steven Rosenholds, GarettNewell, Ruty Bar i Ned Dwell. Ukończyłam szkolenia Pauli Hall “Seksoholizm.Zrozumieć.Pomóc”. Swoje zainteresowania kieruję w stronę psychosomatyki i pracy z ciałem wspierającej proces psychoterapeutyczny.

Paulla Hall

Konsultant i mentor ośrodka ds. terapii osób uzależnionych od seksu

Paulla Hall

Psychoterapeutką z wieloletnim doświadczeniem w zakresie terapii uzależnienia od seksu i terapii par. Autorka m.in. Understanding and Treating Sex Addiction, współzałożycielka oraz przewodnicząca Association for the Treatment of Sexual Addiction and Compulsivity w Wielkiej Brytanii.

Natalia Smogulecka

Natalia Smogulecka

Jestem certyfikowanym Specjalistą Psychoterapii Uzależnień. Ukończyłam również w Anglii szkolenie PCSA (Professional Certificate in Sex Addiction) w zakresie terapii seksoholizmu akredytowane przez ATSAC, a także Integratywną Systemową Psychoterapię Zaburzeń Lękowych. Terapii uzależnienia od seksu uczyłam się od Thaddeusa Bircharda, Paulii Hall, Nicka Turnera. W 2013 roku organizowałam szkolenie Uzależnienie od seksu. Zrozumieć. Pomóc. (Paula Hall). Należę do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Uzależnień, a także do brytyjskiego Association for the Treatment of Sexual Addiction and Compulsivity.

Ewa Piszczałka

Ewa Piszczałka

Jestem psychologiem, pedagogiem i psychoterapeutą. Jako psycholog pracuję od 2008 roku, od 2013 roku prowadzę samodzielną praktykę psychoterapeutyczną. Ukończyłam Szkołę Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej w Centrum CBT EDU w Warszawie rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej (PTPPB), Szkołę Psychoterapii Uzależnień w Czarnym Borze oraz Podyplomowe Studium Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii na Uniwersytecie im. A.Mickiewicza w Poznaniu. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB) oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Uzależnień (PTPU). Uczestniczyłam w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach z zakresu psychoterapii, pomocy i diagnozy psychologicznej, między innymi: „Uzależnienie od seksu. Zrozumieć. Pomóc” prowadzone przez Paulę Hall, organizowane przez Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień Radzimowice, kurs specjalistyczny ART (Instytut AMITY), ogólnopolskie konferencje „Pomoc dzieciom– ofiarom przestępstw” (FDDS), kurs terapii poznawczo – behawioralnej dzieci i młodzieży (Centrum CBT EDU), warsztat „Bez klapsa – jak z miłością i szacunkiem stawiać dziecku granice” (FDDS), „Doskonalenie umiejętności zawodowych w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie”. Psychoterapie prowadzę w nurcie terapii poznawczo – behawioralnej, korzystam również z dorobku innych podejść terapeutycznych. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji prowadzonej przez certyfikowanego superwizora – dydaktyka PTPPB oraz superwizora psychoterapii uzależnień.

Tomasz Ciba

lekarz psychiatra

Tomasz Ciba

Jestem specjalistą psychiatrą z dużym i zróżnicowanym doświadczeniem zawodowym wyniesionym z pracy różnych ośrodkach psychiatrycznych Dolnego Śląska.
W przebiegu mojej wcześniejszej aktywności zawodowej pracowałem ośrodkach medycznych, w których prowadzona była zintegrowane, całościowe leczenia psychiatryczne, między innymi w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Lubiążu oraz w Szpitalu Powiatowym w Miliczu na Oddziale Psychiatrycznym Żeńskim (jako specjalista psychiatra i ordynator oddziału).

W Ośrodku Badawczo–Naukowo–Dydaktycznym Chorób Otępiennych w Ścinawie prowadziłem diagnozę i leczenie psychiatryczne pacjentów senioralnych z zaburzeniami psychicznymi (w szczególności z zaburzeniami otępiennymi). Mam też istotne doświadczenie zawodowe w pracy z pacjentami z zaburzeniami psychicznymi w związku z nadużywaniem (lub uzależnieniem) od substancji psychoaktywnych.

Odbyłem wiele szkoleń zawodowych, w tym czteroletnie studia podyplomowe w zakresie psychoterapii psychodynamicznej realizowany przez Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, akredytowane przez Sekcją Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W Poradni Psychiatrii i Psychologii Klinicznej HarmonyMed prowadzę diagnozę i leczenie psychiatryczne pacjentów z rozpoznaniem zaburzeń depresyjnych, zaburzeń lękowych, fobii, neurastenii, zaburzeń adaptacyjnych, zespołu stresu pourazowego (PTSD) oraz innych zaburzeń psychogennych. Prowadzę również konsultacje osób z podejrzeniem zespołu uzależnienia oraz zespołu współuzależnienia (zarówno od substancji psychoaktywnych jak i uzależnień behawioralnych) celem oceny wskazań co do ich leczenia farmakologicznego oraz podjęcia dalszej terapii psychologicznej.

Jestem czynnym członkiem towarzystw zawodowych: Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Dolnośląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów. Pracuję pod stałą superwizją, czynnie uczestniczę też w szkoleniach oraz konferencjach psychiatrycznych i psychoterapeutycznych.

Dariusz Bełdowski

Dariusz Bełdowski

Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień, pedagogiem oraz psychoterapeutą w trakcie uzyskania certyfikatu. Od ok. 25 lat szkolę się w obszarze pomocy psychologicznej oraz pracuję z osobami znajdującymi się w kryzysie, uzależnionymi i ich rodzinami. W 2002 r. odbyłem studia na Uniwersytecie Wrocławskim, uzyskując tytuł magistra pedagogiki resocjalizacyjnej. Wcześniej ukończyłem Studium Readaptacji Społecznej w Warszawie ( 1996 r. ) oraz Studium Pomocy Psychologicznej w Warszawie ( 1997 r. ). W latach 2004 r. – 2006 r. odbyłem Studia Podyplomowe z zakresu terapii uzależnień na Dolnośląskiej Szkole Wyższej Edukacji we Wrocławiu ( certyfikat specjalisty psychoterapii uzależnień – nr SP/0094/2006 ). Od 2008 r. do 2012 r. szkoliłem się na kursie psychoterapii psychodynamicznej organizowanym przez Oddział Nerwic Katedry Psychiatry Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego i atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W 2014 r. ukończyłem w Poznaniu – Szkołę dla terapeutów, obejmującą szkolenie we wszystkich, liczących się nurtach psychoterapii. Ponadto brałem udział w wielu szkoleniach z obszaru terapii uzależnień behawioralnych (hazard, seksoholizm, uzależnienie od komputera) oraz dialogu motywującego. Jestem realizatorem programu Candis dla użytkowników marihuany oraz Fred goes Net dla zagrożonej młodzieży.

Ciekawość ludzi i świata daje mi energię do pracy w obszarze pomagania i autentycznego spotkania z drugim człowiekiem. Bardzo doceniam też możliwość towarzyszenia drugiej osobie w „wychodzeniu z jej problemów” oraz w rozwoju osobistym.
Prywatnie jestem w związku małżeńskim i ojcem 3 dorosłych dzieci. Lubię przyrodę i zwierzęta. Mam psa i 2 koty.

W czasie wolnym staram się aktywnie spędzać czas: bieganie, rower, narty. Lubię podróże ( głównie rowerowe z sakwami) oraz góry. Pasjonuje mnie poznawanie innych ludzi i kultur.

Paulina Połeć

Paulina Połeć

Jestem psycholożką ze specjalnością kliniczną i zdrowia. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Psychologia i na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu na kierunku Zdrowie Publiczne. Dbam o swój ciągły rozwój poprzez udział w szkoleniach i warsztatach. Odbyłam szkolenie podstawowe i zaawansowane z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w ośrodkach akredytowanych przez PTTSR, jak również Studium Terapii Par w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. Obecnie jestem w trakcie Całościowego Akredytowanego Kursu Psychoterapii w nurcie integracyjnym. Istotne jest dla mnie budowanie bezpiecznej relacji terapeutycznej, która opiera się na autentycznym kontakcie z drugim człowiekiem.
Jestem miłośniczką psów, Włoch i pięknych wnętrz. W wolnym czasie wędruję po górach, biegam na nartach i podróżuję- cenię sobie kontakt z naturą.

 

Michał Popiołek

Michał Popiołek

Jestem Specjalistą Psychoterapii Uzależnień i Współuzależnienia (certyfikacja przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych). W czerwcu 2018 roku ukończyłem Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jestem magistrem pedagogiki (specjalność: resocjalizacja i profilaktyka społeczna) oraz magistrem prawa. Osobiste zainteresowania terapeutyczne kieruję w stronę terapii różnorodnych uzależnień, ale również szeroko rozumianej terapii traumy.
W sierpniu 2020 uczestniczyłem w szkoleniu w zakresie psychoterapii uzależnień behawioralnych, organizowanym przez Instytut Psychologii Zdrowia PTP. W czerwcu 2022 roku zakończyłem uczestnictwo w rocznym seminarium szkoleniowo-superwizyjnym dla psychoterapeutów w Instytucie Studiów Psychoanalitycznych im. H. Segal w Warszawie. Korzystałem także z innych krótkich szkoleń. Aktualnie uczestniczę w całościowym podyplomowym kształceniu psychoterapeutycznym, atestowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne w nurcie psychoterapii integracyjnej. Pracuję pod stałą superwizją indywidualną i grupową.
Jestem żonaty i mam dwoje dzieci.

Monika Wójtowicz

Monika Wójtowicz

Monika Wójtowicz – pedagog, profilaktyk i psychoterapeuta Polskiego Instytutu Psychoterapii Integratywnej w Krakowie, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji w dziedzinie terapii i rehabilitacji uzależnień w Polskim Towarzystwie Zapobiegania Narkomanii. Ukończone specjalistyczne szkolenie dot. Uzależnień Behawioralnych, studia doktoranckie na Wydziale Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego, otwarty przewód doktorski, liczne kursy i szkolenia dot. tematyki uzależnień oraz przeciwdziałania przemocy – min. szkolenie uprawniające do prowadzenia programu korekcyjno-edukacyjnego dla sprawców przemocy w rodzinie wg Modelu Duluth oraz z zakresu pomocy osobom doświadczającym przemocy – w tym praca z dzieckiem krzywdzonym i molestowanym seksualnie. Od 2000 roku zatrudniona w Dziale Profilaktyki Uzależnień i Interwencji Kryzysowej MOPS. Realizatorka autorskiego programu dla rodziców „Niełatwo być rodzicem” oraz rekomendowanego programu wczesnej interwencji dla młodzieży eksperymentującej z substancjami psychoaktywnymi „Fred goes Net” Uczestniczka wielu Konferencji oraz Projektów Międzynarodowych.

Zakochana w życiu, swojej rodzinie i przyjaciołach. Akceptująca człowieka z jego historią, doświadczeniem i własną wizją na przyszłość. Ulubiona myśl która towarzyszy mi każdego dnia to – Każdy w życiu ma inaczej.

Daniel Smogulecki

Daniel Smogulecki

Jestem Specjalistą Psychoterapii Uzależnień i Współuzależnienia (certyfikacja przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych) oraz certyfikowanym terapeutą EMDR. Jestem magistrem pedagogiki, specjalizacja Poradnictwo Rodzinne i Małżeńskie z Terapią (Dolnośląska Szkoła Wyższa) oraz magistrem administracji (Uniwersytet Wrocławski, Wydział Prawa i Administracji), certyfikowanym coachem w trakcie akredytacji International Coach Federation. Uczestniczyłem m.in w następujących szkoleniach i warsztatach: Zetknięcie z traumą: Terapia traumy metodą Somatic Experiencing i ustawienia rodzin (prowadzone przez Hedy Leitner-Diehl); Integratywna Systemowa Psychoterapia Zaburzeń Lękowych, EMDR Level 1,Level 2, One Brain poziom 1, Hiperseksualność-zagadnienia zaawansowane (Centrum Lew Starowicz). W 2013 roku organizowałem szkolenie Pauli Hall “Seksoholizm.Zrozumieć.Pomóc”. Jestem twórcą projektu “Męska Droga”. W “Radzimowicach” jestem od 13 lat. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
Jestem żonaty i mam dwójkę dzieci.

Magdalena Saniewska

Magdalena Saniewska

Od 10 lat pracuję z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi. Jestem Pedagogiem Społecznym. Zdobyłam również tytuł Pedagoga Resocjalizacji i Socjoterapii. Posiadam Certyfikat Instruktora Terapii Uzależnień. Jestem Specjalistą Psychoterapii Uzależnień i Współuzależnień w procesie. Doświadczenie zdobywałam pracując w Centrum Terapii Uzależnień w Legnicy. Mam kilkuletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą uzależnioną. Zdobyłam je pracując w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Lubiążu, na Oddziale odwykowym o wzmocnionym zabezpieczeniu dla młodzieży. Pracuję również w w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej w Lubinie oraz od kilku lat współpracuje z MOPS w Lubinie – prowadzę grupy dla osób uzależnionych i współuzależnionych. W szczęśliwym związku, mama dwójki dorosłych dzieci, przyjaciółka. Mam dwa koty i psa. Uwielbiam podróże, kino. Odpoczywam w kontakcie z przyrodą, przy dobrej książce, a bez muzyki i koncertów nie potrafię żyć…

Justyna Włodarczyk

Justyna Włodarczyk

Jestem absolwentką Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim i Specjalistką Psychoterapii Uzależnień. Pracy z osobami uzależnionymi i ich rodzinami uczyłam się między innymi w szkole psychoterapii uzależnień CEDR. Certyfikat uzyskałam w 2010 roku. Ukończyłam Szkołę Psychoterapii przy Ośrodku Edukacji Psychologicznej we Wrocławiu. W ramach podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych brałam udział w kursach psychoterapii psychodynamicznej i systemowej, szkoleniach z psychoterapii ericsonowskiej oraz z psychologii klinicznej. W swojej pracy łączę różne podejścia, najbliższe mi jest myślenie systemowe i psychodynamiczne. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Marek Pisarski

Marek Pisarski

Jestem z wykształcenia psychologiem. W 2012 roku ukończyłem jednolite studia magisterskie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. W 2020 roku ukończyłem również studia podyplomowe interwencji kryzysowej. Obecnie jestem w trakcie studiów podyplomowych socjoterapeutycznych, jak i również przygotowania pedagogicznego. W trakcie swoich poszukiwań terapeutycznych miałem okazję zainteresować się psychoterapią ericksonowską w P-I-E. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwóch chłopców. Czuję się człowiekiem wielu pasji i zainteresowań, gdzie w środku znajduje się zawsze człowiek i jego umysł.

Agata Chyżewska

Agata Chyżewska

Jestem psychologiem, psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie szkolenia i psychoterapeutką uzależnień w trakcie procesu certyfikacji.

Studia realizowałam na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu, po czym rozpoczęłam Studium Terapii Uzależnień w Fundacji Dobrostanu Ogólnego, by zostać Specjalistą psychoterapii uzależnień. Obecnie jestem także w trakcie szkolenia w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Od siedmiu lat chętnie uczestniczę w różnych szkoleniach i konferencjach by rozwijać swoje umiejętności oraz dzielić się doświadczeniami z osobami pracującymi w podobnych obszarach.

W swojej pracy wykorzystuję głównie podejście poznawczo – behawioralne, jednak nie ograniczam się do niego. Korzystam z różnych nurtów, by starać się jak najlepiej zrozumieć problem. Bliska jest mi także terapia schematów

Jestem miłośniczką kotów, pieczenia ciast i Hiszpanii. Bardzo lubię gotować!

Piotr Kurowski

Piotr Kurowski

W “Radzimowicach” pracuję jako terapeuta wspierający i wychowawca. Często mawia się o mnie “kaowiec”, ponieważ staram się ubogacać pobyt pacjentów Ośrodka różnymi wydarzeniami kulturalno-oświatowymi. Prowadzę zajęcia filmoterapeutyczne oraz z zakresu komunikacji. Z wykształcenia jestem polonistą i komunikologiem, posiadam też certyfikaty metody One Brain (4 stopnie). W Ośrodku pełnię także rolę “bezpiecznika” z uprawnieniami w zakresie: Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz Ratownictwa Gaśniczego. Ponadto staram się dbać cyklicznie o strawę duchową pacjentów, proponując recitale autorskie na głos i gitarę.

Krzysztof Ryba

Krzysztof Ryba

Jestem Specjalistą Psychoterapii Uzależnień w procesie certyfikacji.Ukończyłem pedagogike resocjalizacyjną na Uniwersytecie Opolskim.Od 2012 roku pracuje ze sprawcami przemocy w rodzinie “Duluth”.Przez wiele lat pracowałem z osobami z niepsychtycznymi zaburzeniami psychicznymi. Lubię podejmować nowe wyzwania i poszerzać swoją wiedzę.

Marta Rożanow

Marta Rożanow

Jestem specjalistą psychoterapii w procesie certyfikacji przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Uzyskałam tytuł mgr na Wydziale Pielęgniarstwa Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Mama dwójki dorosłych dzieci i 5-letniego Piotrusia. Lubię to co robię, lubię pomagać ludziom, daje mi to dużo zadowolenia.

Sławomir Grab

Sławomir Grab

Superwizor zespołu.

Psycholog, specjalista i superwizor psychoterapii uzależnień PARPA i RSPU, superwizor grupowego treningu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, obowiązki specjalisty psychologii klinicznej nr 441/09. Ukończył szkolenie Master Practitioner of NLP oraz w psychoterapii poznawczo-behawioralnej CTPB, współpracuje ze szkołami psychoterapii uzależnień: CEDR w Kamiennej Górze, SWPS w Katowicach oraz KRAK-UZ w Krakowie.

Grzegorz Kazimierczak

mgr

Grzegorz Kazimierczak

Ukończyłem pedagogikę resocjalizacyjną z elementami profilaktyki społecznej. Jestem w trakcie certyfikacji na specjalistę terapii uzależnień. Od 14 lat towarzysze ludziom uzależnionym na drodze zdrowienia. Myślę sobie, że przeszłość nie może nikogo skreślać, wierzę w ludzi. Prywatnie jestem w związku, mam dwóch synów i psa. Kontakt z naturą daje mi energie do działania. Lubię aktywnie spędzać czas- spacery po lesie, jazda na rowerze, snowboard. A i jeszcze świat nie może żyć bez muzyki, lubię polskiego rocka.

Nasi partnerzy

http://paulahall.co.uk/ Karkonoski Park NFZ SASH

Ośrodek Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia "Radzimowice" w Szklarskiej Porębie prowadzony jest przez podmiot leczniczy - Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień "Radzimowice" Społka z o.o. z siedzibą ul. Dolna 4, 58-580 Szklarska Poręba, KRS 0000234605 NIP 694-15-64-181; REGON 390769238; Kapitał Spółki 50 000 zł;