Szukaj Zadzwoń
 • Zadzwoń

  Rejestracja: terapia płatna i refundowana przez NFZ

  mgr Paweł Mazur
  tel. 75/717-47-22
  (poniedziałek, środa, piątek)
  kom. 607-431-202
  (poniedziałek – piątek w godz. 9-17)

  Dodatkowy kontakt w sprawie terapii płatnej:
  mgr Daniel Smogulecki
  tel. 731-104-969

Ośrodek Uzależnień tworzy kompetentny zespół, który czerpie radość z pomagania, pamiętając o szacunku dla każdego potrzebującego.

Paweł Sikora

dr

Paweł Sikora

Od 7 lat pracuję w „Radzimowicach”. Jestem dr nauk humanistycznych w zakresie filozofii oraz certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień. Ukończyłem liczne szkolenia, m. in. w zakresie terapii par, terapii reparatywnej, treningu zastępowania agresji. Uzyskałem certyfikat psychoterapeuty Szkoły Psychoterapii przy Ośrodku Edukacji Psychologicznej we Wrocławiu. Ukończyłem szkolenie Pauli Hall „SEKSOHOLIZM. POMÓC. ZROZUMIEĆ”. Pracuję jako wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu oraz w Szkole Psychoterapii Uzależnień prowadzonej przez CEDR. Pracuję pod superwizją Barbary Rydlewskiej i Jacka Rydlewskiego. W Ośrodku pełnię funkcję kierownika do spraw szkoleń. Mąż, ojciec trzech synów, uprawiam wschodnie sztuki walki, pasjonuję się muzyką.

Kornelia Lewandowska

mgr

Kornelia Lewandowska

Z wykształcenia i zamiłowania jestem psychologiem. Ukończyłam Uniwersytet SWPS we Wrocławiu, a także Studium Psychoterapii uzależnień i współuzależnienia w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Jestem specjalistą psychoterapii uzależnień w trakcie procesu certyfikacji. Obecnie kształcę się w zakresie psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Poznaniu. Ukończyłam szkolenie z psychoterapii dzieci i młodzieży we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii, a także Akademię Profilaktyki i Terapii Uzależnień Behawioralnych. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach i konferencjach z zakresu terapii uzależnień oraz psychoterapii. Wciąż poszerzam swój warsztat pracy. Wierzę, że każdy człowiek ma wiele zasobów, by zmienić to, co niesatysfakcjonujące. Wychodzę z założenia, że każda osoba jest niepowtarzalną całością, a swój potencjał może urzeczywistnić na każdym etapie życia. W wolnym czasie uwielbiam górskie wędrówki, odpoczynek z dala od zgiełku miasta, jazdę na rowerze i dobrą książkę.

dr Maciej Wojtyła

lekarz psychiatra

dr Maciej Wojtyła

Psychiatria wciągnęła mnie ponad 20 lat temu. Jestem absolwentem AM we Wrocławiu.  Pracę zaczynałem w Wojewówdzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Złotoryi, przechodząc tam wszystkie szczeble rozwoju zawodowego od młodszego asystenta, po ordynatora oddziału ogólnopsychiatrycznego oraz oddziału leczenia zespołów abstynencyjnych. Uzyskałem II stopień specjalizacji z psychiatrii. W ośrodku leczenia uzależnień Radzimowice pracuję od początku jego działalności. Współtworzyłem ten ośrodek pod kierownictwem Piotra Barczaka. Prócz pracy w ośrodku prowadzę specjalistyczne gabinety psychiatryczne w Jeleniej Górze i Głogowie, zajmując się całym spektrum zaburzeń psychicznych. Zainteresowania pozazawodowe: podróże, fotografia, narty, muzyka rockowa, klasyczna motoryzacja.

Paweł Mazur

mgr

Paweł Mazur

Dyrektor Administracyjny. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej  w Zielonej Górze kierunek zarządzanie i marketing ( 2000r). Wraz z Piotrem  Barczakiem i Sławomirem Miakinikiem współtworzyłem to miejsce i pracuję w  nim od początku. W ośrodku pełnię obowiązki administratora. Jestem również  w zarządzie spółki prowadzącej ośrodek gdzie pełnię funkcję wiceprezesa.  Jestem szczęśliwie żonaty od ponad 20lat. Mam dwie wspaniałe  córki. Grywam w piłkę nożną ,jeżdżę rowerem ,lubię  pracować i wypoczywać w swoim ogrodzie.

Andrzej Słowikowski

mgr

Andrzej Słowikowski

Superwizor zespołu. Lekarz specjalista psychiatra, certyfikowany specjalista i superwizor psychoterapii uzależnień, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor aplikant Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Anita Barczak

Anita Barczak

Jestem certyfikowanym nauczycielem pracy z ciałem metodą Feldenkraisa. Ukończyłam czteroletnią Szkołę Metody Feldenkraisa Levico-Milano we Włoszech. Certyfikat zdobyłam w 2011 r. Uczyłam się od wybitnych i doświadczonych trenerów, m.in. Frank Wildman, Mara Fusero, Karl Winesburg, Steven Rosenholds, GarettNewell, Ruty Bar i Ned Dwell.
Ukończyłam szkolenia Pauli Hall „Seksoholizm.Zrozumieć.Pomóc”. Swoje zainteresowania kieruję w stronę psychosomatyki i pracy z ciałem wspierającej proces psychoterapeutyczny.

Milena Gwiżdż

mgr

Milena Gwiżdż

Pracuję w ośrodku od 2012 roku. Jestem w trakcie procesu certyfikacji na specjalistę terapii uzależnień w Polskim Towarzystwie Zapobiegania Narkomanii w Katowicach. W czerwcu 2014 ukończyłam Studium Terapii Uzależnień przy IPZ PTP w Warszawie. Brałam udział w szkoleniu “Uzależnienie od seksu. Zrozumieć. Pomóc” prowadzone przez Paule Hall. Ukończyłam również szkolenie psychoterapii uzależnień behawioralnych organizowane przez IPZ. Bardzo cenię swoją pracę, daje mi ona dużą satysfakcję i możliwość rozwoju. Jestem szczęśliwą żoną, od ponad roku mamą Antosia. Lubię swoje życie.

Wojciech Machnik

Wojciech Machnik

Jestem absolwentem Studium Pomocy Psychologicznej (2003) oraz Studium Terapii Uzależnień w Warszawie (2005).W 2006 roku odbyłem staż w Ośrodku Terapii Uzależnień w Czarnym Borze.Ukończyłem szkolenie Pauli Hall „Seksoholizm.Zrozumieć.Pomóc”. Od 9 lat prowadzę w okolicznych gminach Punkty Konsultacyjne dla osób uzależnionych. Realizowałem programy profilaktyczne w szkołach podstawowych i gimnazjach. W Ośrodku „Radzimowice” pracuję od 10 lat.

Anna Olszak

mgr

Anna Olszak

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Ukończyłam także Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim. W 2011 ukończyłam 4 letni kurs psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Jestem pomysłodawcą i organizatorem programu wsparcia dla absolwentów Ośrodka „Radzimowice” pt. Aktywne Trzeźwienie. Brałam udział konferencjach i warsztatach : „Praktyczne zastosowanie terapii reparatywnej” (dr. J. Nicolosi) oraz „Najnowsze osiągnięcia terapii zaburzeń w płciowości i relacjach u kobiet” (dr J. Hallman). Należę także do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracuję pod superwizją dr Romana Ciesielskiego Jestem żoną, mamą dwóch wyjątkowych córek. Moje pasje to psychoterapia, góry, podróże…

Daniel Smogulecki

mgr

Daniel Smogulecki

W „Radzimowicach” pracuje jako terapeuta oraz pełnie funkcje kierownika ds. rozwoju Ośrodka. Jestem Specjalistą Psychoterapii Uzależnień w procesie certyfikacji .Jestem mgr pedagogiki, specjalizacja Poradnictwo Rodzinne i Małżeńskie z Terapią. Uczestniczyłem w następujących szkoleniach i warsztatach: Zetknięcie z traumą: Terapia traumy metodą Somatic Experiencing i ustawienia rodzin (prowadzone przez Hedy Leitner-Diehl); Integratywna Systemowa Psychoterapia Zaburzeń Lękowych, EMDR Level 1. Ukończyłem szkolenie Pauli Hall „Seksoholizm.Zrozumieć.Pomóc”.W Ośrodku pracuję od pięciu lat. Pracuję również w punkcie konsultacyjnym oraz prowadzę Poradnię Uzależnień dla MOPS w Szklarskiej Porębie.

Wiesława Garbacz

mgr

Wiesława Garbacz

Od ponad 25 lat zajmuję się terapią osób uzależnionych. Jestem absolwentką pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego, Certyfikowanym Psychoterapeutą Uzależnień nr 434 (PARPA, Warszawa – 2006 r.). Uczestniczyłam w następujących treningach terapeutycznych: warsztaty pracy z grupą i terapii Gestalt, organizowanych przez Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, łącznie 200 godz.; „Systemowe ustawienia rodzin według metody Berta Hellingera” – Ośrodek Szkoleń Wrocławskiej Pracowni Psychoedukacji i Terapii „PLUS” PTP, oraz w licznych szkoleniach i warsztatach zawodowych: „Złość, agresja, przemoc”; „Psychologia kliniczna- psychopatologia – psychoterapia”; „Specyficzne problemy w pracy terapeutycznej z uzależnionymi od alkoholu kobietami; „Przemoc i zaniedbania w rodzinie oraz straty dziecka w okresie okołoporodowym”; „Rozpoznanie, leczenie i profilaktyka Zespołu Dziecka Maltretowanego”.
Ukończyłam szkolenia Pauli Hall „Seksoholizm.Zrozumieć.Pomóc”. W Ośrodku pracuję od jego powstania, czyli od 11 lat. Od 32 lat jestem w szczęśliwym związku małżeńskim, mam dwie dorosłe córki. Zainteresowana rozwojem duchowym miłośniczka muzyki i przyrody.

Natalia Smogulecka

mgr

Natalia Smogulecka

Jestem certyfikowanym Specjalistą Psychoterapii Uzależnień. Ukończyłam również w Anglii szkolenie PCSA (Professional Certificate in Sex Addiction) w zakresie terapii seksoholizmu akredytowane przez ATSAC, a także Integratywną Systemową Psychoterapię Zaburzeń Lękowych. Terapii uzależnienia od seksu uczyłam się od Thaddeusa Bircharda, Paulii Hall, Nicka Turnera. W 2013 roku organizowałam szkolenie Uzależnienie od seksu. Zrozumieć. Pomóc. (Paula Hall). Należę do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Uzależnień, a także do brytyjskiego Association for the Treatment of Sexual Addiction and Compulsivity.

Ewa Bączkowska

mgr

Ewa Bączkowska

Jestem psychologiem, pedagogiem i psychoterapeutą. Jako psycholog pracuję od 2008 roku, od 2013 roku prowadzę samodzielną pratykę psychoterapeutyczną. Ukończyłam Szkołę Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej w Centrum CBT EDU w Warszawie rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej (PTPPB), Szkołę Psychoterapii Uzależnień w Czarnym Borze oraz Podyplomowe Studium Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii na Uniwersytecie im. A.Mickiewicza w Poznaniu. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB) oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Uzależnień (PTPU). Uczestniczyłam w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach z zakresu psychoterapii, pomocy i diagnozy psychologicznej, między innymi: „Uzależnienie od seksu. Zrozumieć. Pomóc” prowadzone przez Paulę Hall, organizowane przez Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień Radzimowice, kurs specjalistyczny ART (Instytut AMITY), ogólnopolskie konferencje „Pomoc dzieciom– ofiarom przestępstw” (FDDS), kurs terapii poznawczo – behawioralnej dzieci i młodzieży (Centrum CBT EDU), warsztat „Bez klapsa – jak z miłością i szacunkiem stawiać dziecku granice” (FDDS), „Doskonalenie umiejętności zawodowych w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie” Psychoterapie prowadzę w nurcie terapii poznawczo – behawioralnej, korzystam również z dorobku innych podejść terapeutycznych. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji prowadzonej przez certyfikowanego superwizora – dydaktyka PTPPB oraz superwizora psychoterapii uzależnień.

Marek Jerzy Garbacz

mgr

Marek Jerzy Garbacz

Od ponad 25 lat zajmuję się terapią osób uzależnionych. Jestem absolwentem pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego, Certyfikowanym Psychoterapeutą Uzależnień nr 378 (PARPA, Warszawa – 2005). Uczestniczyłem w następujących treningach terapeutycznych: warsztaty pracy z grupą i terapii Gestalt, organizowanych przez Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, łącznie 300 godz.; „Systemowe ustawienia rodzin według metody Berta Hellingera” – Ośrodek Szkoleń Wrocławskiej Pracowni Psychoedukacji i Terapii „PLUS” PTP, oraz w licznych szkoleniach i warsztatach zawodowych: „Złość, agresja, przemoc”; „Psychologia kliniczna- psychopatologia – psychoterapia”; „Specyficzne problemy w pracy terapeutycznej z uzależnionymi od alkoholu kobietami”; „Przemoc i zaniedbania w rodzinie oraz straty dziecka w okresie okołoporodowym”; „Rozpoznanie, leczenie i profilaktyka Zespołu Dziecka Maltretowanego”.Ukończyłem szkolenia Pauli Hall „Seksoholizm.Zrozumieć.Pomóc”.W Ośrodku pracuję od jego powstania, czyli od 11 lat. Prywatnie od 32 lat jestem w szczęśliwym związku małżeńskim i mam dwie dorosłe córki. Jestem miłośnikiem ciszy, dobrej książki i kontaktu z przyrodą.

Ewelina Sikora

mgr

Ewelina Sikora

W Ośrodku „Radzimowice” pracuję od 2002 roku. Jestem mgr psychologii (SWPS) i pedagogiki resocjalizacyjnej (UWr). Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień, arteterapeutką. Ukończyłam liczne szkolenia, m. in. w zakresie terapii reparatywnej, terapii par, terapii seksoholizmu, terapii osób z syndromem DDA.Ukończyłam Szkołę Psychoterapii przy Ośrodku Edukacji Psychologicznej we Wrocławiu. Stworzyłam autorski program pracy z kobietami pt. „Kobiece Przestrzenie”, który jest realizowany w OTUiW „Radzimowice”. Pracuję pod superwizją Barbary Rydlewskiej. Żona, mama trzech synów, ciągle w ruchu, w tańcu, w biegu…

dr Agata Kreutzer

lekarz rodzinny

dr Agata Kreutzer

Jestem lekarzem rodzinnym z wieloletnim doświadczeniem. W Ośrodku dbam o stan zdrowia pacjentów

Agata Kapusta

pielęgniarka

Agata Kapusta

Od 29 lat jestem dyplomowaną pielęgniarką, posiadam tytuł zawodowy Specjalista Pielęgniarstwa Zachowawczego. Od 18 lat pracuję z chorymi na oddziale pulmonologicznym. Z ośrodkiem współpracuję od 2 lat, zajmuję się dolegliwościami doraźnymi i dbam o właściwą farmakoterapię. Prywatnie szczęśliwa żona, mama dwóch synów i teściowa

Nasi partnerzy

http://paulahall.co.uk/ Karkonoski Park NFZ ATSAC

Nasze projekty

Seksoholizm Męska droga

Ośrodek Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia "Radzimowice" w Szklarskiej Porębie prowadzony jest przez podmiot leczniczy - Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień "Radzimowice" Społka z o.o. z siedzibą 59-500 Złotoryja ul.Garbarska6/4 KRS 0000234605 NIP 694-15-64-181; REGON 390769238; Kapitał Spółki 50 000 zł;