Szukaj Zadzwoń
 • Zadzwoń

  Rejestracja!
  Terapia płatna i refundowana przez NFZ

  mgr Paweł Mazur
  tel. 75/717-47-22
  kom. 607-431-202
  (poniedziałek, środa, piątek w godz. 10-17)

  Dodatkowy kontakt w sprawie terapii płatnej:

  mgr Daniel Smogulecki
  tel. 731-104-969

Komputer i sieć internetowa dają niezwykłe możliwości dla użytkowników. Stale rozwijający się Internet stanowi niemożliwy już do zgłębienia obszar. Morze informacji i wydarzeń w sieci, dostępne natychmiast i bez wysiłku, wciąga użytkowników. Powiększa się grono osób, które nie wyobrażają sobie dnia bez surfowania w Internecie, stających się niewolnikami sieci. Uzależnienie od Internetu i komputera może przybierać różne formy.

Uzależnienie od Internetu i komputera – objawy

Obszarem najsilniej pociągającym, szczególnie dla młodych ludzi, są gry komputerowe, które w świecie Internetu wzbogacają swoje możliwości. Ich użytkownicy tworzą postaci, rozwijają je, inwestując w nie więcej niż w swoje osoby w realności. Angażują się we wzajemne zobowiązania, nadając światu wirtualnemu wartości wyższe niż realnemu. Emocje zainwestowane w grę są tak duże, że realne bliskie osoby i dotychczasowe zainteresowania zostają porzucane, odsuwane lub agresywnie atakowane. Tracenie związków z realnym światem pogłębia pragnienie pozostawania w świecie wirtualnym.

Inną sferą są czaty internetowe i możliwość komunikacji z ludźmi. Niespełnione osoby z często nawet nieuświadomionymi trudnościami, w komunikacji internetowej odnajdują pociągającą przystań relacji z ludźmi. Kontakt internetowy pozwalając na ukrycie siebie, podbarwienie swojej osoby, śmiałość i odwagę bez konsekwencji, staje się jedyną lub najważniejszą niwą społecznej i erotycznej realizacji siebie. Problem relacji realnych pogłębia się. Trudności, których unika osoba żyjąca w sieci, powiększają się. Pomimo wszystko bywa świadoma ułudy i staje się coraz bardziej nieszczęśliwa, zadowalając się chwilowymi uniesieniami.

Konsekwencje uzależnienia od komputera i internetu obejmują zdrowie fizyczne (bóle pleców, nadgarstków, spadek odporności, zaniedbania żywienia, problemy ze snem, zaniedbania rozwojowe, kłopoty z oczami), zdrowie psychiczne (depresja, odrealnienie, drażliwość, halucynacje), zdrowie społeczne (samotność, wrogość), pustka duchowa.

Diagnozowanie

We wstępnej ocenie problemu pomoże Ci następujący zestaw pytań:

Nasi partnerzy

http://paulahall.co.uk/ Karkonoski Park NFZ SASH

Ośrodek Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia "Radzimowice" w Szklarskiej Porębie prowadzony jest przez podmiot leczniczy - Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień "Radzimowice" Społka z o.o. z siedzibą 59-500 Złotoryja ul.Garbarska6/4 KRS 0000234605 NIP 694-15-64-181; REGON 390769238; Kapitał Spółki 50 000 zł;