Szukaj Zadzwoń
  • Zadzwoń

    Rejestracja!
    Terapia płatna i refundowana przez NFZ

    tel. +48 75 7174722

    poniedziałek-sobota

Alkoholizm objawy

Alkoholizm uważa się za chroniczną, postępującą, potencjalnie śmiertelną chorobę.

Chroniczna – inaczej przewlekła, co znaczy, że rozwija się w ciągu wielu lat. Alkoholikiem jest się od momentu uzależnienia. Nie można mieć więcej albo mniej raka; czy więcej albo mniej cukrzycy. Albo się ma raka albo nie. Albo się jest alkoholikiem albo nie.

Postępująca – to znaczy, że choroba się rozwija według pewnych etapów. Każdy następny etap jest gorszy. Jeśli się jej nie zatrzyma w fazie krytycznej, to za parę lat będzie następna, dużo gorsza, faza chroniczna.

Potencjalnie śmiertelna – to znaczy, że alkoholizm zabija albo dosłownie, np. około 20% tzw. delirium kończy się śmiercią, albo umiera się na skutek różnych powikłań czy cierpienia, np. około 45% samobójców to alkoholicy.

Alkoholizm leczenie

Choroba – to znaczy, że powstaje niezależnie od woli. Nie wiadomo do końca dlaczego tak jest, że niektórzy ludzie się uzależniają, a inni nie. Niektórzy nasi pacjenci już po dwóch latach picia byli alkoholikami, inni potrzebowali na to 10 lub więcej lat. Choroba ta ma też pewne charakterystyczne objawy oraz, jak każda choroba, uszkadza człowieka – myślenie, uczucia, psychikę i ciało. Kiedy ktoś zachoruje, nie myślimy za wiele o tym, czyja to wina, tylko jak mu pomóc. Tak samo jest z alkoholizmem. To nie jest twoja wina, że stałeś się alkoholikiem, ale to od Ciebie zależy jak długo ta choroba będzie się rozwijać.

Jeżeli:

prawdopodobnie jesteś uzależniony i potrzebujesz pomocy.

Nasi partnerzy

http://paulahall.co.uk/ Karkonoski Park NFZ SASH

Ośrodek Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia "Radzimowice" w Szklarskiej Porębie prowadzony jest przez podmiot leczniczy - Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień "Radzimowice" Społka z o.o. z siedzibą ul. Dolna 4, 58-580 Szklarska Poręba, KRS 0000234605 NIP 694-15-64-181; REGON 390769238; Kapitał Spółki 50 000 zł;