Szukaj Zadzwoń
  • Zadzwoń

    Rejestracja!
    Terapia płatna i refundowana przez NFZ

    tel. +48 75 7174722

    poniedziałek-sobota

Od prawie dwudziestu lat terapeuci ośrodka prowadzą terapię osób uzależnionych od zachowań seksualnych. Na przestrzeni tych lat nasza wiedza i doświadczenie znacznie się pogłębiło, a to dzięki latom pracy z ludźmi uzależnionymi, możliwościom szkolenia się za granicą oraz dostępowi do najnowszych badań i materiałów, dzięki członkostwu w ATSAC.

W ostatnich tygodniach postanowiliśmy wdrożyć wewnętrzny program szkoleniowy, który pozwoli nam uporządkować naszą dotychczasową wiedzę, a także da więcej możliwości terapeutom do dzielenia się własnym doświadczeniem. W związku z tym 19.02 odbyła się I część szkolenia, prowadzona przez Natalię Smogulecką. Podczas szkolenia rozmawialiśmy o tym, jak wygląda diagnoza uzależnienia od zachowań seksualnych, a także omawialiśmy kryteria i narzędzia diagnostyczne. Dyskutowaliśmy również o tym, jak różnicować uzależnienie od zachowań seksualnych od innych zaburzeń, takich jak np. ADHD, OCD, CHAD, w których również mogą pojawiać się kompulsywne zachowania seksualne.

W trakcie szkolenia skupiliśmy się również na źródłach uzależnienia oraz implikacjach, jakie one mają dla naszej pracy terapeutycznej z pacjentami, w zależności od tego, czy pracujemy z osobą z zaburzeniami przywiązania, czy z doświadczeniami traumatycznymi. Omówiliśmy podstawowe style przywiązania oraz wpływ jaki mają na relację terapeutyczną.

Rozmawialiśmy również o neurobiologii uzależnienia, cyklu nałogowym, określaniu abstynencji, a także o tym, jakie warunki musi spełniać terapeuta pracujący z ludźmi uzależnionymi od zachowań seksualnych, tak by zapewniać klientowi poczucie bezpieczeństwa.

W następnych tygodniach spotkamy się na drugiej części szkolenia, podczas której będziemy zajmować się praktycznymi aspektami naszej pracy z osobami uzależnionymi od zachowań seksualnych oraz omawiać trudności w pracy terapeutycznej.

Cieszymy się, że dzięki pracy w zespole możemy uczyć się od siebie nawzajem, dawać sobie wsparcie oraz okazje do rozwoju.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Nasi partnerzy

http://paulahall.co.uk/ Karkonoski Park NFZ SASH

Ośrodek Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia "Radzimowice" w Szklarskiej Porębie prowadzony jest przez podmiot leczniczy - Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień "Radzimowice" Społka z o.o. z siedzibą ul. Dolna 4, 58-580 Szklarska Poręba, KRS 0000234605 NIP 694-15-64-181; REGON 390769238; Kapitał Spółki 50 000 zł;

0
Would love your thoughts, please comment.x