Szukaj Zadzwoń
 • Zadzwoń

  Rejestracja: terapia płatna i refundowana przez NFZ

  mgr Paweł Mazur
  tel. 75/717-47-22
  (poniedziałek, środa, piątek)
  kom. 607-431-202
  (poniedziałek – piątek w godz. 9-17)

  Dodatkowy kontakt w sprawie terapii płatnej:
  mgr Daniel Smogulecki
  tel. 731-104-969

Od prawie dwudziestu lat terapeuci ośrodka prowadzą terapię osób uzależnionych od zachowań seksualnych. Na przestrzeni tych lat nasza wiedza i doświadczenie znacznie się pogłębiło, a to dzięki latom pracy z ludźmi uzależnionymi, możliwościom szkolenia się za granicą oraz dostępowi do najnowszych badań i materiałów, dzięki członkostwu w ATSAC.

W ostatnich tygodniach postanowiliśmy wdrożyć wewnętrzny program szkoleniowy, który pozwoli nam uporządkować naszą dotychczasową wiedzę, a także da więcej możliwości terapeutom do dzielenia się własnym doświadczeniem. W związku z tym 19.02 odbyła się I część szkolenia, prowadzona przez Natalię Smogulecką. Podczas szkolenia rozmawialiśmy o tym, jak wygląda diagnoza uzależnienia od zachowań seksualnych, a także omawialiśmy kryteria i narzędzia diagnostyczne. Dyskutowaliśmy również o tym, jak różnicować uzależnienie od zachowań seksualnych od innych zaburzeń, takich jak np. ADHD, OCD, CHAD, w których również mogą pojawiać się kompulsywne zachowania seksualne.

W trakcie szkolenia skupiliśmy się również na źródłach uzależnienia oraz implikacjach, jakie one mają dla naszej pracy terapeutycznej z pacjentami, w zależności od tego, czy pracujemy z osobą z zaburzeniami przywiązania, czy z doświadczeniami traumatycznymi. Omówiliśmy podstawowe style przywiązania oraz wpływ jaki mają na relację terapeutyczną.

Rozmawialiśmy również o neurobiologii uzależnienia, cyklu nałogowym, określaniu abstynencji, a także o tym, jakie warunki musi spełniać terapeuta pracujący z ludźmi uzależnionymi od zachowań seksualnych, tak by zapewniać klientowi poczucie bezpieczeństwa.

W następnych tygodniach spotkamy się na drugiej części szkolenia, podczas której będziemy zajmować się praktycznymi aspektami naszej pracy z osobami uzależnionymi od zachowań seksualnych oraz omawiać trudności w pracy terapeutycznej.

Cieszymy się, że dzięki pracy w zespole możemy uczyć się od siebie nawzajem, dawać sobie wsparcie oraz okazje do rozwoju.

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Nasi partnerzy

http://paulahall.co.uk/ Karkonoski Park NFZ SASH

Nasze projekty

Seksoholizm Męska droga

Ośrodek Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia "Radzimowice" w Szklarskiej Porębie prowadzony jest przez podmiot leczniczy - Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień "Radzimowice" Społka z o.o. z siedzibą 59-500 Złotoryja ul.Garbarska6/4 KRS 0000234605 NIP 694-15-64-181; REGON 390769238; Kapitał Spółki 50 000 zł;