Szukaj Zadzwoń
  • Zadzwoń

    Rejestracja!
    Terapia płatna i refundowana przez NFZ

    tel. +48 75 7174722

    poniedziałek-sobota

Fakt iż Ośrodek Terapii Uzależnień „Radzimowice” znajduje się w jednej z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejscowości w Polskich górach, wiąże się z wieloma niedogodnościami, takimi jak np. wysokie koszty utrzymania, duża ilość turystów w sezonie.
Niemniej jednak korzyści z naszego położenia przewyższają wszystkie koszty.
Wyobraź sobie, że po intensywnej terapii wychodzisz na ogród ,a przed Twoimi oczami rozpościera się wspaniały widok na ośnieżone Śnieżne Kotły w paśmie pięknych gór! Innym razem wychodzisz z budynku i od razu wchodzisz na szlak turystyczny, który wiedzie Cię poprzez przepiękne lasy, do uroczych wodospadów czy punktów widokowych na Góry Izerskie i Karkonosze!
Staramy się, aby nasi pacjenci w jak największej mierze korzystali z otaczającej nas niepowtarzalnej przyrody. To niesamowite doświadczenie kiedy możesz na trzeźwo doświadczyć jakie przyjemne emocje wywołuje natura. To doświadczenie pomoże Ci trzeźwieć!
Codzienne życie dostarcza nam mnóstwa napięć, trudnych emocji , stresu. Dla równowagi potrzebujemy doświadczać czegoś co nas wyciszy i dostarczy nam ,dla odmiany , przyjemnych emocji. Głód bierze się m.in z napięcia. Potrzebujesz zdrowych rzeczy, które będą je regularnie obniżały. Przyroda nadaje się do tego doskonale!
Na łamach pisma „Environmental Research” naukowcy z University of East Anglia opublikowali raport z opisem wpływu natury na zdrowie.
„Zebraliśmy wyniki ponad 140 projektów badawczych obejmujących ponad 290 mln osób, aby sprawdzić, czy przyroda rzeczywiście wspiera zdrowie” – Caoimhe Twohig-Bennett , główna autorka badań.
Jakie korzyści odnoszą osoby ,które regularnie spędzają czas na łonie natury?
„Ludzie żyjący blisko przyrody mają także niższe ciśnienie rozkurczowe, wolniejsze tętno i doświadczają mniejszego stresu. Jedna z najciekawszych odkrytych zależności pokazała, że kontakt z zielonymi obszarami znacząco obniża poziom kortyzolu w ślinie – fizjologicznego markera stresu” – dodaje specjalistka.
„(…)Ekspozycja na działanie różnorodnych bakterii obecnych w naturalnych terenach może wywoływać korzystny wpływ na system odpornościowy i redukować zapalenia” – twierdzi Caoimhe Twohig-Bennett.
Pamiętajcie : regularny ruch, przebywanie na łonie natury jest niezwykle ważnym czynnikiem wspierającym Wasze trzeźwienie!

Co tydzień w czwartek wychodzimy z naszymi pacjentami w teren, tak aby sami mogli tego doświadczyć i zabrać to doświadczenie ze sobą. W ostatni czwartek wybraliśmy się na zimową wyprawę na największy szczyt Szklarskiej Poręby – Szrenicę skąd przeszliśmy do cudownych ,o tej porze roku, Śnieżnych Kotłów.

Czy korzystałeś z naszych wycieczek?Napisz nam jaki są Twoje doświadczenia!

Zobacz krótką relację z ostaniej wycieczki

 

Zobacz też artykuł o tym jak sport może wspierać trzeźwienie

SHIRIN YOKU – spokój w zasięgu ręki

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Nasi partnerzy

http://paulahall.co.uk/ Karkonoski Park NFZ SASH

Ośrodek Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia "Radzimowice" w Szklarskiej Porębie prowadzony jest przez podmiot leczniczy - Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień "Radzimowice" Społka z o.o. z siedzibą ul. Dolna 4, 58-580 Szklarska Poręba, KRS 0000234605 NIP 694-15-64-181; REGON 390769238; Kapitał Spółki 50 000 zł;

0
Would love your thoughts, please comment.x