Szukaj Zadzwoń
  • Zadzwoń

    Rejestracja!
    Terapia płatna i refundowana przez NFZ

    tel. +48 75 7174722

    poniedziałek-sobota

Wiele naszych zachowań i emocji, jakie przeżywamy w teraźniejszości, ma związek z tym, co przeżywaliśmy w naszym życiu, w przeszłości.

Mózg rejestruje każdą sekundę życia, począwszy od poczęcia, przez ciążę, poród, dzieciństwo, czas dojrzewania, aż do chwili obecnej. Rejestruje też stres i emocje z nim związane. Przekładają się one na to, kim jesteśmy i jak reagujemy w bieżących sytuacjach. Stres wywołuje ból i strach. Często, kiedy stajemy w obliczu nowych wyzwań, pojawia się w nas „stary stres”, a z nim strach odbierający nam wybór. To nic innego, jak strach przed dalszym bólem, wywołany przeżywaną wcześniej stresującą sytuacją. Znajomo brzmi strach przed prowadzeniem auta po przeżytym wypadku, powtarzalny schemat wchodzenia w toksyczne związki, trudności z czytaniem i uczeniem się, prawda?

Metoda One Brain®, dzięki stosowanym w niej technikom, pozwala bardzo skutecznie dotrzeć do blokad emocjonalnych i uwolnić je, przywracając wybór.

Czy z metody One Brain® mogą skorzystać osoby starające się poradzić sobie z uzależnieniem? Jak najbardziej!

Fobia, obsesja i uzależnienie to zachowania przymusowe bazujące na lęku i strachu przed dalszym bólem. Według Systemu One Brain® u podłoża każdego uzależnienia leży lęk.

Metoda ta, bardzo pomaga w radzeniu sobie z emocjonalnymi przyczynami powstałego uzależnienia – z lękiem- i uczuciami jakie towarzyszą w procesie terapii uzależnień, w trakcie której dotyka się przecież wielu problemów, ciężkich przeżyć z okresu dzieciństwa, trudnych relacji.

One Brain® pozwala dotrzeć do prawdziwej przyczyny naszych zachowań, emocji i odblokować ją. Pomaga przywrócić uczucie pewności siebie, spokoju wewnętrznego, szacunku do siebie i miłości, a uczucia te mają wielkie znaczenie w tym, jak zachowujemy się względem samych siebie i naszych bliskich. Uzdrowienie naszych uczuć, pomaga uzdrowić nasze relacje z samym sobą, światem oraz poczuć się wolnym i szczęśliwym.

Dzięki temu możemy odzyskać WYBÓR, a wybór to najważniejsza motywacja w procesie zmiany.

tekst przygotowany przez terapeutkę One Brain® Kamile Dymiter

 

 

Ośrodek Terapii Uzależnień “Radzimowice” wprowadził czasowo terapie One Brain® dla wybranych pacjentów w terapii komercyjnej

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
1 rok temu

Miałem możliwość wzięcia udziału w sesji One Brain podczas pobytu w ośrodku. Uważam że jest to świetna metoda warta polecenia. Już po jednej sesji poczułem wyraźną ulgę i zmianę. Dla mnie osobiście był to przełom w moim procesie zdrowienia. Podczas sesji dociera się do źródła, przyczyny problemu co jest chyba kluczowe. Jestem bardzo wdzięczny za to że Ośrodek jest otwarty na nowe metody takie jak One Brain, TRE , Feldenkrais. Dzięki temu wyszedłem z uzależnienia.

Nasi partnerzy

http://paulahall.co.uk/ Karkonoski Park NFZ SASH

Ośrodek Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia "Radzimowice" w Szklarskiej Porębie prowadzony jest przez podmiot leczniczy - Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień "Radzimowice" Społka z o.o. z siedzibą ul. Dolna 4, 58-580 Szklarska Poręba, KRS 0000234605 NIP 694-15-64-181; REGON 390769238; Kapitał Spółki 50 000 zł;

2
0
Would love your thoughts, please comment.x