Szukaj Zadzwoń
 • Zadzwoń

  Rejestracja: terapia płatna i refundowana przez NFZ

  mgr Paweł Mazur
  tel. 75/717-47-22
  (poniedziałek, środa, piątek)
  kom. 607-431-202
  (poniedziałek – piątek w godz. 9-17)

  Dodatkowy kontakt w sprawie terapii płatnej:
  mgr Daniel Smogulecki
  tel. 731-104-969

Wiele naszych zachowań i emocji, jakie przeżywamy w teraźniejszości, ma związek z tym, co przeżywaliśmy w naszym życiu, w przeszłości.

Mózg rejestruje każdą sekundę życia, począwszy od poczęcia, przez ciążę, poród, dzieciństwo, czas dojrzewania, aż do chwili obecnej. Rejestruje też stres i emocje z nim związane. Przekładają się one na to, kim jesteśmy i jak reagujemy w bieżących sytuacjach. Stres wywołuje ból i strach. Często, kiedy stajemy w obliczu nowych wyzwań, pojawia się w nas „stary stres”, a z nim strach odbierający nam wybór. To nic innego, jak strach przed dalszym bólem, wywołany przeżywaną wcześniej stresującą sytuacją. Znajomo brzmi strach przed prowadzeniem auta po przeżytym wypadku, powtarzalny schemat wchodzenia w toksyczne związki, trudności z czytaniem i uczeniem się, prawda?

Metoda One Brain®, dzięki stosowanym w niej technikom, pozwala bardzo skutecznie dotrzeć do blokad emocjonalnych i uwolnić je, przywracając wybór.

Czy z metody One Brain® mogą skorzystać osoby starające się poradzić sobie z uzależnieniem? Jak najbardziej!

Fobia, obsesja i uzależnienie to zachowania przymusowe bazujące na lęku i strachu przed dalszym bólem. Według Systemu One Brain® u podłoża każdego uzależnienia leży lęk.

Metoda ta, bardzo pomaga w radzeniu sobie z emocjonalnymi przyczynami powstałego uzależnienia – z lękiem- i uczuciami jakie towarzyszą w procesie terapii uzależnień, w trakcie której dotyka się przecież wielu problemów, ciężkich przeżyć z okresu dzieciństwa, trudnych relacji.

One Brain® pozwala dotrzeć do prawdziwej przyczyny naszych zachowań, emocji i odblokować ją. Pomaga przywrócić uczucie pewności siebie, spokoju wewnętrznego, szacunku do siebie i miłości, a uczucia te mają wielkie znaczenie w tym, jak zachowujemy się względem samych siebie i naszych bliskich. Uzdrowienie naszych uczuć, pomaga uzdrowić nasze relacje z samym sobą, światem oraz poczuć się wolnym i szczęśliwym.

Dzięki temu możemy odzyskać WYBÓR, a wybór to najważniejsza motywacja w procesie zmiany.

tekst przygotowany przez terapeutkę One Brain® Kamile Dymiter

 

 

Ośrodek Terapii Uzależnień „Radzimowice” wprowadził czasowo terapie One Brain® dla wybranych pacjentów w terapii komercyjnej

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Nasi partnerzy

http://paulahall.co.uk/ Karkonoski Park NFZ SASH

Nasze projekty

Seksoholizm Męska droga

Ośrodek Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia "Radzimowice" w Szklarskiej Porębie prowadzony jest przez podmiot leczniczy - Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień "Radzimowice" Społka z o.o. z siedzibą 59-500 Złotoryja ul.Garbarska6/4 KRS 0000234605 NIP 694-15-64-181; REGON 390769238; Kapitał Spółki 50 000 zł;