Szukaj Zadzwoń
  • Zadzwoń

    Rejestracja!
    Terapia płatna i refundowana przez NFZ

    tel. +48 75 7174722

    poniedziałek-sobota

O czym musisz wiedzieć jeśli przyjedziesz na terapię z krótką abstynencją lub bez odtrucia na detoksie?

Kilkutygodniowa abstynencja daje Ci możliwość rozpoczęcia skutecznej i efektywnej terapii od pierwszych dni Twojego pobytu w Ośrodku. Leczenie stacjonarne to złożony i wymagający proces. Będzie skuteczny tylko jeśli będziesz rozumiał co się podczas niego dzieje i będziesz mógł ,bez przeszkód korzystać ,ze swoich zasobów intelektualnych. 

Musisz też pamiętać ,że to też proces wymagający od Ciebie sporo wysiłku. Codziennie będziesz brał udział w kilkugodzinnych zajęciach terapeutycznych, realizował pracę pisemne ,poznawał szereg narzędzi i mechanizmów. 

Z uwagi na to ,że trudno o trwałą zmianę bez zaangażowania obszaru emocjonalnego musisz wiedzieć ,że możesz z niego korzystać tylko jeśli masz dłuższą abstynencję lub skorzystałeś przed przyjęciem do ośrodka, z profesjonalnego detoksu.

Reasumując:

Terapia stacjonarna to jedna z najbardziej efektywnych form leczenia uzależnienia . Wymaga ona jednak tego, abyś był w dobrej kondycji psychicznej, fizycznej i miał dostęp do swojego obszaru emocjonalnego. To wszystko jest możliwe tylko wtedy, jeśli zaczniesz leczenie w momencie gdy posiadasz niezbędny okres abstynencji lub skorzystałeś z odtrucia na profesjonalnym. detoksie. W przeciwnym wypadku możesz stracić na terapii wiele cennego czasu…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Nasi partnerzy

http://paulahall.co.uk/ Karkonoski Park NFZ SASH

Ośrodek Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia "Radzimowice" w Szklarskiej Porębie prowadzony jest przez podmiot leczniczy - Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień "Radzimowice" Społka z o.o. z siedzibą ul. Dolna 4, 58-580 Szklarska Poręba, KRS 0000234605 NIP 694-15-64-181; REGON 390769238; Kapitał Spółki 50 000 zł;

0
Would love your thoughts, please comment.x