Szukaj Zadzwoń
  • Zadzwoń

    Rejestracja!
    Terapia płatna i refundowana przez NFZ

    tel. +48 75 7174722

    poniedziałek-sobota

Dlaczego detoks przed terapią zwiększa jej skuteczność?

Osoba, ze stosunkowo krótką abstynencją może przeżywać duży dyskomfort fizyczny i psychiczny. Mogą pojawić się problemy z koncentracją, skupieniem, irytacja, mniejsza tolerancja na stres i szeregi innych objawów mocno utrudniających korzystanie w pełni z terapii, która jest procesem bardzo intensywnym zarówno psychicznie, fizycznie i przede wszystkim emocjonalnie.

Ktoś ,kto jest niedostatecznie oczyszczony  z substancji psychoaktywnych może jeszcze przez kilka tygodni mieć gorszy dostęp do swoich emocji. Praca terapeutyczna w Ośrodku Radzimowice jest głównie skoncentrowana na obszarze emocjonalnym. Na trwałą zmianę możemy liczyć jeśli uruchomimy ten obszar (praca intelektualna ma bardzo ograniczoną skuteczność i znaczenie). Pacjent który nie jest dostatecznie zdetoksykowany zmniejsza więc skuteczność swojego pobytu. Może się okazać ,że pierwsze tygodnie terapii są w dużej mierze stracone i pacjent albo nie korzysta albo korzysta w bardzo ograniczonym zakresie – tracąc czas i środki finansowe . Dlatego też aby zwiekszyć skuteczność i efektywność pobytu niezwykle ważne jest aby wcześniej skorzystać z profesjonalnego detoksu przed rozpoczęciem terapii.

Więcej szczegółów na:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Nasi partnerzy

http://paulahall.co.uk/ Karkonoski Park NFZ SASH

Ośrodek Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia "Radzimowice" w Szklarskiej Porębie prowadzony jest przez podmiot leczniczy - Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień "Radzimowice" Społka z o.o. z siedzibą ul. Dolna 4, 58-580 Szklarska Poręba, KRS 0000234605 NIP 694-15-64-181; REGON 390769238; Kapitał Spółki 50 000 zł;

0
Would love your thoughts, please comment.x