Szukaj Zadzwoń
  • Zadzwoń

    Rejestracja!
    Terapia płatna i refundowana przez NFZ

    tel. +48 75 7174722

    poniedziałek-sobota

Regularny wysiłek fizyczny przynosi wiele korzyści. Według naszych obserwacji ruch bardzo wspomaga proces zdrowienia w uzależnieniu. Dlatego też promujemy wszelkie bezpieczne aktywności podczas terapii stacjonarnych w naszym Ośrodku.

Powszechnie wiadomo, że intensywny wysiłek fizyczny uwalnia w naszym mózgu endorfiny, które z kolei wywołują uczucie spełnienia, a nawet euforii. Każdy z nas zna to przyjemne uczucie zadowolenia i radości, którego doświadczamy po udanym treningu.

Ruch ma ogromne znaczenie dla osób uzależnionych, dla których to substancja lub chore zachowanie było głównym źródłem emocji.

Kiedy pamiętamy o tym, że osoby uzależnione mogą odznaczać się mniejszą tolerancją na stres, częściej doświadczać trudnych emocji oraz dysponować początkowo mniejszą paletą zachowań, które mogą dostarczać przyjemnych emocji, sport jawi się jako idealna aktywność wspierającą zdrowienie.

Osoby uzależnione, które włączają do swojej terapii regularny ruch doświadczają uczucia większej przestrzeni i dystansu do problemów. Wyraźnie zmniejsza się poziom napięcia wynikający na przykład z przeżywanych głodów. Kolejne korzyści, jakich doświadcza osoba uzależniona regularnie uprawiająca sport to, między innymi: większe poczucie własnej wartości, lepszy kontakt ze swoim ciałem i zadowolenie z niego, poczucie większego uporządkowania, rutyny, zmniejszenie uczucia pustki, poczucie większej skuteczności.

Mamy to szczęście, że Ośrodek Terapii Uzależnień „Radzimowice” położony jest blisko Jakuszyc, gdzie zlokalizowane są wyjątkowo atrakcyjne trasy do narciarstwa biegowego. To bardzo zdrowy i stosunkowo niskourazowy sport. Bieganie na nartach pozwala na efektywny, nieobciążający stawów wysiłek (w odróżnieniu od tradycyjnego biegania), dodatkowo angażujący równomiernie wiele grup mięśniowych (m.in brzucha, kończyn górnych i dolnych, grzbietu). Niezwykłym atutem jest też prosta technika (w przypadku stylu klasycznego) dzięki czemu już po godzinie możemy opanować podstawowy krok. Niezwykle istotne jest to, że tego wszystkiego możemy doświadczać w wyjątkowo pięknych sceneriach, a jak pisaliśmy wcześniej kontakt z przyrodą daje mnóstwo dodatkowych korzyści zdrowotnych i psychicznych.

Podczas każdego sezony narciarskiego staramy się, aby nasi pacjenci doświadczyli tego pięknego sportu. Korzystamy wtedy z pomocy instruktorów Polskiego Związku Narciarskiego i tak samo było w styczniu b.r co możemy obejrzeć na filmie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Nasi partnerzy

http://paulahall.co.uk/ Karkonoski Park NFZ SASH

Ośrodek Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia "Radzimowice" w Szklarskiej Porębie prowadzony jest przez podmiot leczniczy - Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień "Radzimowice" Społka z o.o. z siedzibą ul. Dolna 4, 58-580 Szklarska Poręba, KRS 0000234605 NIP 694-15-64-181; REGON 390769238; Kapitał Spółki 50 000 zł;

WordPress PopUp Plugin
0
Would love your thoughts, please comment.x