Szukaj Zadzwoń
 • Zadzwoń

  Rejestracja: terapia płatna i refundowana przez NFZ

  mgr Paweł Mazur
  tel. 75/717-47-22
  (poniedziałek, środa, piątek)
  kom. 607-431-202
  (poniedziałek – piątek w godz. 9-17)

  Dodatkowy kontakt w sprawie terapii płatnej:
  mgr Daniel Smogulecki
  tel. 731-104-969

Bardzo się cieszymy że do naszego zespołu dołączył Darek Bełdowski. Ciekawy człowiek o ogromnym doświadczeniu w pomaganiu osobom uzależnionym. Tym krótkim wywiadem chcielibyśmy przybliżyć naszym pacjentom jego sylwetkę
(więcej informacji o naszym zespole)

Od jak długo zajmujesz się psychoterapią?Od kiedy pracujesz w Ośrodku?
Terapią zajmuje się od 1994 r., tj. od 25 lat pracuje z osobami uzależnionymi i ich rodzinami. W Ośrodku “Radzimowice” pracuje od 3 miesięcy.
Jak wspominasz początki swojej pracy z osobami uzależnionymi?
Jak rozpoczynałem pracę z osobami uzależnionymi w Poradni Stowarzyszenia MONAR w Legnicy, byli to przede wszystkim narkomani i ich rodziny. Wtedy nie mieliśmy takich umiejętności oraz narzędzi i pracowaliśmy na tzw. “czutkę”.
Na początku konfrontowaliśmy ich z objawami uzależnienia, tożsamością osoby uzależnionej, by później wspierać ich w rozwoju i opierając się na wartościach, w budowaniu tożsamości neofity.
Co jest najprzyjemniejsze dla Ciebie w Twojej pracy?
W pracy z osobami uzależnionymi najbardziej lubię towarzyszyć im w dokonywanych zmianach, w ich rozwoju i wzrastaniu. Fascynująca jest obserwacja jak się zmieniają i stają “trzeźwymi” osobami. Ich doświadczenia wpływają też na mnie – co mnie zmienia i uwrażliwia
Co stanowi największe wyzwanie?
Najtrudniejszym w mojej pracy jest konfrontowanie się z porażkami w terapii i śmiercią pacjentów, ponieważ nie ma już możliwości pomocy im. Wyzwaniem jest też różnorodność problemów z jakimi zgłaszają się po pomoc pacjenci i w związku z tym potrzeba stałego doskonalenia się, rozwoju i pracy nad sobą ( w większości pracujemy sobą oraz budując relacje z pacjentem )
Co jest dla Ciebie ważne?
Poza pracą zawodową, ważna jest dla mnie moja rodzina oraz rozwijanie pasji i zainteresowań (sport, aktywne spędzanie czasu wolnego i podróże)

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Nasi partnerzy

http://paulahall.co.uk/ Karkonoski Park NFZ SASH

Nasze projekty

Seksoholizm Męska droga

Ośrodek Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia "Radzimowice" w Szklarskiej Porębie prowadzony jest przez podmiot leczniczy - Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień "Radzimowice" Społka z o.o. z siedzibą 59-500 Złotoryja ul.Garbarska6/4 KRS 0000234605 NIP 694-15-64-181; REGON 390769238; Kapitał Spółki 50 000 zł;