Szukaj Zadzwoń
  • Zadzwoń

    Rejestracja!
    Terapia płatna i refundowana przez NFZ

    tel. +48 75 7174722

    poniedziałek-sobota

Decyzja o leczeniu w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień jest zawsze bardzo trudna. Jeśli jednak chcesz szybko zatrzymać swoje uzależnienia, a co za tym idzie, mnóstwo jego konsekwencji, będzie to jedna z najlepszych decyzji życiowych.

Często jednak wielu naszych pacjentów, ma poczucie, że podczas pobytu nastąpi nagła zmiana, całkowite wyleczenie, cud.

Tak się oczywiście nie dzieje.


Trudno nie docenić tego, ile w czasie terapii w ośrodku dokonuje się pozytywnych zmian, jak mądrze i efektywnie jest wykorzystany ten czas ,ale należy pamiętać, że mierzymy się z chorobą przewlekłą, w której pewne są nawroty, a sam chory, może za jakiś czas nieświadomie podejmować drobne decyzje zbliżające go do powrotu do aktywnego nałogu.

Dlatego tak ważne jest, aby jeszcze przed upuszczeniem ośrodka, zaplanować dokładnie dalsze swoje leczenie. Kładziemy na to bardzo duży nacisk i co najmniej przez ostatni tydzień terapii w ośrodku, przygotowujemy się wspólnie do dalszego leczenia i planowania tego procesu.

Pamiętaj, że minimum 1-2 tygodnie po opuszczeniu ośrodka musisz rozpocząć swoją terapię w pobliżu miejscu zamieszkania. Jeśli tego nie zrobisz, Twoje szanse zatrzymania choroby i dalszego zdrowienia są bliskie zeru.

Jakie masz dostępne opcje leczenia się po zakończeniu terapii stacjonarnej?


Zazwyczaj zalecamy naszym pacjentom połączenie terapii grupowej i indywidualnej z częstotliwością przynajmniej raz w tygodniu. Specjalisty psychoterapii uzależnień możesz szukać np. w pobliskiej poradni leczenia uzależnień, przychodni, szpitalu czy ośrodku stacjonarnym. Możesz też skorzystać z licznych gabinetów prywatnych. Grupy terapeutyczne dostępną są często w wyżej wymienionych miejscach. Niektórzy decydują się również na korzystanie ze wsparcia w grupach samopomocowych takich jak np. AA, NA, SA, SLA itp. Możesz też łączyć te formy terapii.

Pamiętaj!

Uzależnienie to choroba bardzo podstępna i często sam możesz zastawiać na siebie wiele pułapek, nie będąc tego świadomy. Dlatego też potrzebujesz „lustra”, ludzi, którzy ostrzegą Cię, że dzieje się coś niepokojącego, podzielą się swoim doświadczeniem, udzielą Ci skutecznego wsparcia. Doświadczenie tysięcy ludzi uzależnionych pokazuje, że do zdrowienia potrzebni są inni ludzie, ludzie, którzy Cię rozumieją, z czym się mierzysz.

4.3 6 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Margita
Margita
3 miesięcy temu

Uczę się bycia na „wolności „Uczę się,że trzeba uczęszczać na terapię indywidualną,już jedno spotkanie zawaliłam-dzisiaj zapisałam się kolejne,będę spotykać się z terapeutą co tydzień.Narazie daje radę-ale jestem dopiero mc po radziemiwicach,mam swoje zajęcia które zaniedbywałam przez wiele,wiele lat.Teraz jestem znowu w Francji,mój cel po powrocie do kraju -przyjechać na zlot absolwentów- który jest potężnym zastrzykiem ku trzeźwości.Pozdrawiam zespół terapeutyczny i pacjentów Ośrodka Radzimowice.Margita

Nasi partnerzy

http://paulahall.co.uk/ Karkonoski Park NFZ SASH

Ośrodek Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia "Radzimowice" w Szklarskiej Porębie prowadzony jest przez podmiot leczniczy - Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień "Radzimowice" Społka z o.o. z siedzibą ul. Dolna 4, 58-580 Szklarska Poręba, KRS 0000234605 NIP 694-15-64-181; REGON 390769238; Kapitał Spółki 50 000 zł;

2
0
Would love your thoughts, please comment.x