Szukaj Zadzwoń
  • Zadzwoń

    Rejestracja!
    Terapia płatna i refundowana przez NFZ

    tel. +48 75 7174722

    poniedziałek-sobota

Szereg badań naukowych wykazały, że obcowanie ze sztuką może poprawić fizyczne i psychiczne samopoczucie. Jest to szczególnie efektywne w przypadku depresji, demencji, przewlekłego bólu i osłabienia. Zaangażowanie w sztukę pozwala na obniżenie poziomu hormonu stresu – kortyzolu oraz większą produkcję dopaminy odpowiadającej za odczuwanie przyjemności. Jest to niezwykle ważne dla osób uzależnionych, które postanawiają trzeźwieć. Nowe sposoby na produkcje dopaminy oraz obniżenie stresu to czynniki niezwykle ważne w procesie trzeźwienia. Mało tego, według opublikowanych badań w „British Medical Journal” regularne wizyty w muzeach, galeriach sztuki, teatrach czy na koncertach mają związek z dłuższym życiem. Dlatego też na zajęciach czwartkowych staramy się inspirować naszych pacjentów różnymi formami aktywności. Uważamy ,że rozwój na wielu płaszczyznach jest niezbędny do odczuwania przyjemności z życia, poczucia spełnienia, satysfakcji i w wyraźny sposób zwiększa skuteczność trzeźwienia.

W ostatni czwartek wybraliśmy się do Domu Carla i Gerharda Hauptmanów, dwóch wybitnych artystów ,z których jeden jest laureatem nagrody Nobla. W muzeum, będącym domem artystów, możemy oglądnąć pamiątki po nich, ale także karkonoskie pejzaże autorstwa malarzy związanych z przedwojennym “Kunstlervereinigung St. Lukas in Ober – Schreiberhau” – “Bractwem Artystycznym św. Łukasza w Szklarskiej Porębie Górnej”, a także kolekcję obrazów Wlastimila Hofmana i sztukę współczesnych artystów, głównie ze stowarzyszenia „Nowy Młyn”.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Nasi partnerzy

http://paulahall.co.uk/ Karkonoski Park NFZ SASH

Ośrodek Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia "Radzimowice" w Szklarskiej Porębie prowadzony jest przez podmiot leczniczy - Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień "Radzimowice" Społka z o.o. z siedzibą ul. Dolna 4, 58-580 Szklarska Poręba, KRS 0000234605 NIP 694-15-64-181; REGON 390769238; Kapitał Spółki 50 000 zł;

0
Would love your thoughts, please comment.x