Szukaj Zadzwoń
 • Zadzwoń

  Rejestracja: terapia płatna i refundowana przez NFZ

  mgr Paweł Mazur
  tel. 75/717-47-22
  (poniedziałek, środa, piątek)
  kom. 607-431-202
  (poniedziałek – piątek w godz. 9-17)

  Dodatkowy kontakt w sprawie terapii płatnej:
  mgr Daniel Smogulecki
  tel. 731-104-969

Lekomania objawy

to rodzaj narkomanii. Początki używania są bardzo różne: od leczenia lęku, przez leczenie bezsenności, depresji czy bólu aż do eksperymentów z lekami jako narkotykami. Jak widać początek może być medycznie uzasadniony i u wielu osób rzeczywiście tak wygląda start w uzależnienie.

Do głównych medycznych środków uzależniających należą benzodiazepiny i barbiturany oraz środki przeciwbólowe, szczególnie te, które zawierają opiaty lub opioidy. Wymienione tu leki silnie uzależniają fizycznie i psychicznie. Uzależnienie od leków jest chorobą postępującą, o ile nie zostanie zatrzymane.

Osoby uzależnione od leków zażywają ich coraz większe ilości, wielokrotnie większe niż na początku. Wraz z rozwojem uzależnienia może nastąpić samobójcze w skutkach użycie leków, nawet bez takiego zamiaru. Gdy medyczne stosowanie wymienionych tu leków nie będzie miało wyraźnych granic czasowych i dawek, problemy przez nie redukowane (lęk, niepokój, ból, bezsenność) nie ustąpią, ale będą się nasilały. Osoba uzależniona od leków będzie np. odczuwać lęk z powodu zespołu odstawiennego, niezależnie od tego jakie inne były wcześniej powody lęku.
Nierzadko lekoman nadużywa również alkoholu, odstawiając leki w okresach picia i zatrzymując picie w okresach brania leków. Łączenie tych środków zwiększa prawdopodobieństwo przedawkowania.

Lekomania leczenie

Wybrane sygnały świadczące o uzależnieniu:

Nasi partnerzy

http://paulahall.co.uk/ Karkonoski Park NFZ SASH

Nasze projekty

Seksoholizm Męska droga

Ośrodek Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia "Radzimowice" w Szklarskiej Porębie prowadzony jest przez podmiot leczniczy - Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień "Radzimowice" Społka z o.o. z siedzibą 59-500 Złotoryja ul.Garbarska6/4 KRS 0000234605 NIP 694-15-64-181; REGON 390769238; Kapitał Spółki 50 000 zł;

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj od nas informacje o najnowszych, bezpłatnych artykułach, szkoleniach, spotkaniach absolwentów, które pomogą Ci zdrowieć.
My też nie lubimy checkboxów. Ale chcemy aby wszystko odbywało się zgodnie z prawem. Nie martw się ,nie będziemy Ci wysyłać spamu, ale tylko ważne informacje wspierające Twoje trzeźwienie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych osobowych: OTUiW "Radzimowice" Spółka z o.o., 59-500 Złotoryja ul.Garbarska 6/4; ("Administrator") w celach związanych z obsługą wysyłki newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne w celu otrzymania newslettera.

Wysyłaj mi swój biuletyn (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).