Szukaj Zadzwoń
 • Zadzwoń

  Rejestracja: terapia płatna i refundowana przez NFZ

  mgr Paweł Mazur
  tel. 75/717-47-22
  (poniedziałek, środa, piątek)
  kom. 607-431-202
  (poniedziałek – piątek w godz. 9-17)

  Dodatkowy kontakt w sprawie terapii płatnej:
  mgr Daniel Smogulecki
  tel. 731-104-969

Radzimowice to maleńka osada w Górach Kaczawskich, gdzie pod koniec lat 80 Piotr Barczak razem ze współpracownikami rozpoczął tworzyć program terapii uzależnień. Od początku zamiarem zespołu było, aby „wyprowadzić” leczenie uzależnień z murów szpitala psychiatrycznego. Zdawano sobie sprawę, że program musi łączyć uniwersalne zasady z uwzględnieniem odrębności i wyjątkowości każdego pacjenta. W 2001 roku Ośrodek Terapii Uzależnień zaczął funkcjonować w Szklarskiej Porębie w byłym pensjonacie Funduszu Wczasów Pracowniczych „Konwalia”.

Od początku istnienia Ośrodka terapii ważny dla nas był rozwój i profesjonalizm. W związku z tym nawiązaliśmy współpracę z Ośrodkami za granicą – głownie w Anglii i Rosji. Zespół Ośrodka stale podlegał superwizji, najpierw dr Bohdana Woronowicza z Instytutu Psychiatrii i Neurologii, a obecnie Grażyny Miros. Współpracowaliśmy też z Akademią Ekonomiczną w Katowicach nad badaniami efektywności leczenia i ekonomicznymi skutkami uzależnień.

Początkowo zajmowaliśmy się głównie terapią osób uzależnionych od alkoholu, ale gdy ponad dziesięć lat temu zaczęli zgłaszać się do nas pacjenci z innymi uzależnieniami, zajęliśmy się też terapią uzależnia od seksu, hazardu, zakupów, internetu i komputera. Nie stało się to oczywiście z dnia na dzień. Efektem naszej pracy i nabywanego doświadczenia stał się pionierski program pracy z osobami uzależnionymi od seksu.

Obecnie z powodzeniem leczymy w naszym Ośrodku Terapii Uzależnień pacjentów z uzależnieniem od alkoholu, narkotyków, leków, hazardu, seksu czy z zaburzeniami odżywiania (bulimia, anoreksja, kompulsywne obżarstwo). Nie uważamy, aby rozpowszechniony pogląd, iż należy tworzyć osobne oddziały dla różnych uzależnień, był słuszny. Nasze podejście potwierdza się w praktyce. Wiele przemawia za tym, aby tak postępować. Jesteśmy przekonani, że ułatwia to naszym pacjentom pełne trzeźwienie i nie wchodzenie w inne uzależnienia.

(Tekst przygotowany przez Piotra Barczaka)

Nasi partnerzy

http://paulahall.co.uk/ Karkonoski Park NFZ SASH

Nasze projekty

Seksoholizm Męska droga

Ośrodek Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia "Radzimowice" w Szklarskiej Porębie prowadzony jest przez podmiot leczniczy - Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień "Radzimowice" Społka z o.o. z siedzibą 59-500 Złotoryja ul.Garbarska6/4 KRS 0000234605 NIP 694-15-64-181; REGON 390769238; Kapitał Spółki 50 000 zł;

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj od nas informacje o najnowszych, bezpłatnych artykułach, szkoleniach, spotkaniach absolwentów, które pomogą Ci zdrowieć.
My też nie lubimy checkboxów. Ale chcemy aby wszystko odbywało się zgodnie z prawem. Nie martw się ,nie będziemy Ci wysyłać spamu, ale tylko ważne informacje wspierające Twoje trzeźwienie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych osobowych: OTUiW "Radzimowice" Spółka z o.o., 59-500 Złotoryja ul.Garbarska 6/4; ("Administrator") w celach związanych z obsługą wysyłki newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne w celu otrzymania newslettera.

Wysyłaj mi swój biuletyn (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).